Мін’юст реалізовує проєкт державно-приватного партнерства, закриваючи в’язниці
Міністерство юстиції України найближчими днями запустить проєкт зі скорочення кількості в’язниць. Вже цього тижня буде оголошено перелік з дев’яти в’язниць, які будуть закриті, повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
У Мін’юсті працюють над розширенням проєкту державно-приватного партнерства і планують, крім слідчих ізоляторів, залучити інвесторів до користування закритими в’язницями.
Для реалізації планів в Мін’юсті також збираються ініціювати зміни в законодавстві, щоб удосконалити модель співпраці в рамках державно-приватного партнерства. За словами заступниці міністра юстиції Олени Висоцької, модель повинна стати прозорою, простою, швидкою, мати гарантії як для держави, так і для інвестора.
“Зміни невеликі, необ’ємні, але необхідні для того, щоб потім ми могли займатися проєктами не точково по 2-3 роки, а запустити відразу стільки, скільки інвесторам буде цікаво. Тому, зараз, в найближчі 3-4 місяці, ми повинні попрацювати над оптимізацією в’язниць”, – пояснює держслужбовець.
У цьому році планують закрити 9 в’язниць, а персонал, близько 2 тисяч осіб, звільнити. Кошти, які йшли на зарплату співробітникам оптимізованих в’язниць, перенаправлять на персонал в інших установах.
«Це потрібно для економії коштів. В системі вкрай низька зарплата у працівників (8000 грн на місяць) і надвисокі витрати на утримання установ. Так ми зменшимо витрати, а внаслідок звільнень піднімемо оплату іншим працівникам», – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.
Він також повідомив, що упродовж року очікуються зміни в законодавстві, які дозволять Мін’юсту переходити на установи виконання покарань з комбінованим режимом безпеки.
Фото: Pixabay