В американських в’язницях використовують штучний інтелект для моніторингу телефонних дзвінків ув’язнених


Штучний інтелект допомагає відстежувати телефонні дзвінки ув’язнених, щоб дізнатися про злочинну діяльність і можливі самогубства.

Технологія використовує розпізнавання мови, семантичну аналітику і програмне забезпечення машинного навчання, щоб створити бази даних для пошуку слів, повідомляє ABC News, передає ABA Journal. Технологічні компанії повідомляють правоохоронні органи, коли система виявляє підозрілі висловлювання.

Компанія LEO Technologies, що розташована в Лос-Анджелесі, навіть відправляє слідчих до в’язниць, які використовують її послуги, щоб додати фрази і сленг ув’язнених в свою базу даних.

В’язнів попереджають, що їхні дзвінки записуються, але вони все одно роблять компрометуючі заяви по телефону.

Так, наприклад, технологія виявила проблемний виклик на початку минулого місяця в окрузі Саффолк, штат Нью-Йорк. Ув’язнений погрожував вбити суддю і прокурора у його справі після звільнення з в’язниці.

«Якщо мені доведеться залишитися довше листопада… Я вб’ю їх усіх, коли вийду … і я справді маю це на увазі!» — сказав ув’язнений під час телефонного дзвінка, відповідно до часткової розшифровки стенограми, наданої ABC News посадовими особами LEO Technologies.

В іншому випадку в окрузі Джефферсон, штат Алабама, влада виявила, що ув’язнений керував проституцією з в’язниці після того, як він поскаржився, що жертва торгівлі людьми занадто далеко, щоб її контролювати. Поліція вирушила в готель в Алабамі, куди прямувала жертва, і заарештувала керівника цієї «операції».

Компанія LEO Technologies повідомляє, що вартість її технологій зазвичай становить від 500 000 до 600 000 дол. США на рік для в’язниці з приблизно 1000 в’язнями.

Дві інші компанії, що надають телефонні послуги для в’язниць і тюрем, GTL і Securus, також розробляють технологію штучного інтелекту для моніторингу телефонних дзвінків.

Дехто критикує використання таких технологій у в’язницях, бо багато ув’язнених, чиї дзвінки відстежуються, не були засуджені за вчинення злочину. Одним із критиків є Бьянка Тілеке, виконавчий директор «Worth Rises», групи захисту ув’язнених.

Більшість людей, що знаходяться у в’язниці, підозрюються у скоєнні злочину і піддаються додатковому рівню спостереження, тому що вони не можуть дозволити собі заставу, — сказала Тілеке ABC News. — Багаті люди можуть внести заставу і не піддаватися цьому додатковому рівню нагляду.

Фото: Pexels