Ув’язнені подали позов з вимогою змінити розпорядок дня у в’язниці: їм дозволили спати довше


Суд в Каліфорнії (США) задовольнив колективний позов обвинувачених, що утримуються під вартою, які вимагали змінити розпорядок дня в одній з найбільших в’язниць країни.

Як повідомляє газета Los Angeles Times, судовий розгляд затіяли троє ув’язнених жіночого блоку в’язниці Santa Rita в окрузі Аламеда. Це одна з найбільших в США пенітенціарних установ, розрахована на 4000 чоловік і виконує функцію слідчого ізолятора. Жінки подали позов до місцевої влади і офісу окружного шерифа, керуючого в’язницею. Позивачки вказали, що тюремна адміністрація позбавляє їх права на повноцінний сон, навмисно порушуючи внутрішній розпорядок. Так, згідно з правилами Santa Rita, світло за розкладом там гасять о 23 годині, а о 4 ранку вже починається сніданок. Це повинно гарантувати ув’язненим п’ять годин сну і спокою. Однак, за словами позивачки, наглядачі періодично влаштовують нічні перевірки, «світять ліхтариками в очі, гримлять ключами». До того ж о 3 годині ночі практикується роздача медичних препаратів для ув’язнених, чому передує оголошення через систему радіосповіщення.

В ході слухань представники відповідача відстоювали позицію, що нічні процедури продиктовані міркуваннями безпеки і логістики. Наприклад, роздачу медпрепаратів вони виправдовували лікарськими приписами для діабетиків, яких недоцільно розміщувати в окремих камерах. А ранній сніданок пояснювався необхідністю своєчасної доставки обвинувачених до суду.

Суддя Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії Джеймс Донато задовольнив вимоги позивачів. Він заборонив нічні перевірки, скасував нічну роздачу медикаментів і сніданки о 4 годині ранку, а також продовжив час підйому — до 5 годин ранку по буднях і до 6-ї години ранку по вихідних і святкових днях. Прес-секретар офісу окружного шерифа заявив, що тюремна адміністрація не буде оскаржувати це рішення.

Джерело: Legal.Report

Фото: Max Pixel