Американські в’язниці закриваються через брак ув’язнених


У США зафіксовано значне зниження числа ув’язнених, які утримуються у в’язницях — як тих, що перебувають під вартою в очікуванні суду, так і тих, що відбувають покарання за вироком. Такі висновки містяться в двох свіжих доповідях про стан пенітенціарної системи країни.

З 2007 по 2017 рік кількість ув’язнених зменшилася більш ніж на 10% у всіх в’язницях країни, повідомляється в доповіді Бюро судової статистики, яке є структурою Мін’юсту США. На 13% відзначено зниження числа засуджених, яких тримають під вартою. Вперше за двадцять років був зафіксований показник 440 засуджених на 100 000 чоловік. У слідчих ізоляторах контингент зменшився на 12% — 229 ув’язнених на 100 000 жителів. Статистику за 2018 рік бюро оприлюднить не раніше наступного року.

За даними некомерційної дослідницької організації «Інститут правосуддя Vera», в кінці минулого року число мешканців в’язниць зменшилося ще на 20 000 чоловік. Їх загальна кількість становила 1 471 200 осіб. У федеральних в’язницях міститься практично десята частина всіх ув’язнених (близько 180 000 чоловік), майже стільки ж в пенітенціарних установах штату Техас, слідом йдуть Каліфорнія і Флорида. Найменше — у Вермонті і Північній Дакоті, де під вартою перебувають майже по 1700 чоловік.

Як наголошується, в деяких штатах рівень злочинності знизився до історичного мінімуму, що відбилося на «тюремній» статистиці. Так, в Нью-Йорку спокійна кримінальна обстановка (її показники зрівнялися з рівнем 1975 року) дозволила губернатору штату Ендрю Куомо навіть оголосити про плани закрити до трьох місцевих в’язниць. Позитивні зміни також пов’язані з пом’якшенням законодавства. В останні роки влади багатьох штатів розширили підстави для умовно-дострокового звільнення і пом’якшили покарання за деякі злочини.

Джерело: Legal.Report

Фото: Max Pixel