5 виступів TED, які буде корисно переглянути юристам


TED (від англ. Technology Entertainment Design; Технології, Розваги, Проекти) — відома конференція, що проводиться щорічно, присвячена «ідеям вартим поширення» (від англ. Ideas worth spreading).

Вона має значну перевагу над конференціями у звичному нам форматі: виступи на конференціях TED і TEDx доносять до слухачів надихаючу, цікаву ідею, дізнавшись про яку хочеться поділитися з іншими, люди розповідають про предмет, думку, ідею, які їм дуже близькі, пережиті, для них це — захоп­лення, пристрасть.

Такий медіа-формат лекцій бере свій початок в США, він отримав значне поширення в Європі та нещодавно прийшов і в Україну та деякі країни СНД. Серед значного числа доповідей, ця добірка буде корисна та цікава саме юристам.

1. Чому клієнт завжди бреше?

Катерина Духіна — успішний адвокат у галузі цивільного права, де справжня причина конфлікту часто прихована під товщею брехні. Вона вправно оперує знаннями психології для того, щоб розібратися що приховують її клієнти і противники та побудувати ефективну стратегію захисту. Вона розмірковує, чому клієнти брешуть, навіть своєму адвокату, навіть усвідомлюючи, що від цього може залежати їх майбутнє.

2. Чому свідки помиляються?

Скотт Фрейзер вивчає, як люди пам’ятають злочини і свідчать про них. У цій потужній промові, яка зосереджується на смертельній стрільбі на заході сонця, він припускає, що навіть очевидці злочину можуть створювати “спогади”, яких вони не могли бачити. Чому?

3. Бачення прокурора щодо покращення правової системи

Коли дитина вчиняє злочин, система юстиції США має вибір: судити в повному обсязі відповідно до закону, або зробити крок назад і запитати, чи є правильним щоразу накладати на молодих людей тягар кримінального минулого. У цій бесіді Адам Фосс, прокурор із окружної прокуратури округу Саффолк в Бостоні, висунув свою точку зору щодо реформування системи правосуддя, яка заміщає гнів на можливість, змінюючи життя людей на краще, а не руйнуючи їх.

4. Уряд повинен боротися з корпораціями, а не співпрацювати з ними

Прийнято вважати, що конфлікт це погано, а консенсус, компроміс і співробітництво — добре. Юрист і фахівець з біоетики Джонатан Маркс заперечує цю загальноприйняту точку зору, показуючи, яким чином уряди можуть становити загрозу здоров’ю, правам людини і навколишньому середовищу, співпрацюючи з промисловим сектором.

5. Закони, які насправді потрібні людям, що працюють в сфері секс-послуг

Кожен має думку про те, як законодавчо врегулювати секс-роботу (легалізувати її, заборонити чи навіть оподатковувати) … але що на думку самих робітників працюватиме найкраще? Активіст Juno Mac пояснює чотири правові моделі, які використовуються у всьому світі, і демонструє нам модель, яка, на її думку, найкраще працюватиме, щоб забезпечити безпеку секс-бізнесу та забезпечити більше самовизначення.

Іванна Мельничук