Вихідні з TED Talks: підбірка лекцій для юристів


Сьогодні спікери TED обговорюють будь-які теми: від способів розвитку демократії до технологічних інновацій. Ми вибрали декілька виступів, які зацікавлять юристів не лише розмовами про юриспруденцію. Тож приємного перегляду.

Як знайти баланс між роботою та особистим життям. Найджел Марш

Перша та найочевидніша проблема юристів — не пропущення строків подання, а відсутність гармонії в особистому житті.

За словами Найджела Марша, баланс між роботою та особистим життям занадто важливий, щоб нехтувати ним. Тому він пропонує свій варіант ідеального дня, у якому є місце для роботи, родини та себе самого. А також радить, як налаштуватись на такий режим.

Чи варто жити заради резюме … Або заради панегіриків? Девід Брукс

Журналіст та письменник Девід Брукс, порівнюючи чесноти резюме та панегірика (хвалебної мови), визнає, що останні глибше та краще характеризують нас. Але ми розмірковуємо про них набагато рідше, ніж про чесноти резюме, — у цьому парадокс.

Брукс звертається до теорії одного рабина, який говорив, що в людині є Адам I (націлений на зовнішній успіх) і Адам II (націлений на внутрішнє вдосконалення). На думку Брукса, дві ці субособистості живуть в людині, дотримуючись різної логіки — економічної та моральної. Щоб виховати Адама II, автор радить звертатися до свого минулого, знаходячи в ньому момент сорому, долаючи його й вдосконалюючись.

Як вести складні розмови. Адар Коен

Адар Коен зараз здобуває науковий ступінь доктора наук з розв’язання конфліктів у Дублінському університеті. Він читав лекції в Гарварді та Чиказькому університеті. У виступі він аналізує складні розмови. Рано чи пізно ви зіткнетеся з непорозумінням, яке потрібно буде обговорити.

Спікер запропонує вам три кроки до ведення таких складних перемовин. Він вірить, що конфлікт — це можливість. Тому від нього не потрібно тікати. Його слід вирішувати — з емпатією та спокоєм. Тільки це дасть результат.

Досліджуючи розум вбивці. Джим Феллон

Джим Феллон — нейробіолог та професор Каліфорнійського університету. Протягом своєї наукової діяльності він досліджував шизофренію, хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Пізніше зайнявся вивченням психопатії.

Джим Феллон серйозно стурбований питанням, як людина стає вбивцею-психопатом. Він вивчав мізки (в буквальному сенсі) відомих серійних вбивць «наосліп» — не знаючи, чий саме мозок досліджує.

Генетика (так званий епігенетичний ефект), пошкодження мозку, взаємодія його з навколишнім світом — ось основні джерела даних для Феллона. 

Феллон говорить також про гени та пережитий досвід насильства як про механізми появи вбивць. Але найбільша загадка криється у родоводі нейробіолога — обов’язково подивіться фінал цього виступу. Ви будете здивовані.

Злочинність організована, а ми – ні. Денис Бігус

Корупція є всюди. В кожній країні світу. Питання в її кількості, а рішення — в механізмах боротьби з нею. Чим відрізняються наші корупціонери від інших? І найголовніше — як ефективно можна боротися з корупцією?

А перемога над корупцією, на думку спікера, це питання організації. Денис Бігус – український журналіст, один з 5 провідних борців з корупцією у світі за версією Національного фонду підтримки демократії (NED). 2014 року він брав участь в проєкті  ЯнуковичЛікс з відновлення та розшифрування втоплених документів Януковича.

Джерело: citydog.by, tokar.ua, happymonday.ua

Фото: kyky.org