Добірка 14 відео TED про віруси та імунну систему


До вашої уваги добірка відео TED та TED-Ed, які допоможуть зрозуміти, як працюють віруси та імунна система, а також дізнатись тематичні історії та ідеї спікерів TED (із субтитрами).

Добірка підготовлена TEDxKyiv.

I. Марк Хонігсбаум розповідає історію пандемії та те, як ці знання можуть допомогти зупинити майбутні спалахи. Відео тут.

II. На виставковому ярмарку у штаті Меріленд у 2017 році фермери повідомили про свиней із запаленими очима. А незабаром 40 відвідувачів ярмарку поставили діагноз «свинячий грип». Як збудники одного виду можуть заразити інший, і чому це так небезпечно? Пояснення у відео.

III. Перша в історії вакцина була створена, коли англійський лікар і вчений Едвард Дженнер успішно ввів хлопчику невелику кількість вірусу вітряної віспи, щоб захистити його від спорідненого (і смертельно небезпечного) вірусу віспи. В цьому відео про те, як саме працюють вакцини.

IV. Емма Брайс досліджує різні компоненти імунної системи, і як вони разом виконують свою життєво важливу роботу. Про це ви можете подивитись тут.

V. Як, використовуючи досвід спалаху Еболи, необхідно готуватись до наступних спалахів вірусів. Пояснення тут.

VI. Брюс Ейлвард зі Всесвітньої організації охорони здоров’я говорить, що коли у 2014 році вибухнула епідемія еболи, це викликало всесвітню паніку. Ейлвард демонструє чотири стратегії, як ми можемо досягти успіху в боротьбі з нею. Дивитись тут.

VII. Як соціальні мережі передбачають епідемії? Ніколас Хрістакіс розповідає, як соціальні мережі можна використовувати для виявлення епідемій раніше.

VIII. Мило протидія вірусам? Міріам Сідібе розкаже, чому миття рук з милом — найкращій засіб для ефективної профілактики таких захворювань як пневмонія, діарея, холера, тощо.

IX. Вчений Сет Берклі розповідає, як створювали вакцини у 1918 та як їх створюють зараз.

X. Натан Вулф пояснить, як виявити нові смертоносні віруси, де вони вперше з’являються тощо.

XI. Підприємець з біотехнологій Александр Белькреді розповідає, як деякі з них вірусів можуть одного дня врятувати ваше життя.

XII. Звідки взявся новий коронавірус, як він так швидко поширився, і що далі? Розповідає Аланна Шейх.

XIII. Що станеться, якщо ви заразилися коронавірусом? Як можна захистити себе? Експерт з питань охорони здоров’я Девід Хейман, який очолив глобальну відповідь на спалаху ГРВІ в 2003 році, ділиться останніми висновками про COVID-19 та про те, що може бути у майбутньому.

XIV. Реймонду Вангу ділиться анімацією про те, як чхання подорожує всередині кабіни літака, а також пропонує рішенням цієї проблеми.