Як вивчити іноземну мову, якщо ти юрист і в тебе немає на це часу


Усвідомлення того, що англійська мова (як і будь-яка інша іноземна мова, адже, пам’ятаємо, скільки мов ти знаєш — стільки разів ти людина) важлива для кожного з нас, прийшло вже давно. І кожен з нас хоча б раз казав собі, що потрібно її вивчити, половина таки робила для цього перший крок, приблизно третина засвоїла її на рівні достатньому для підтримання розмови і лише одиниці не лише досягли високого рівня розуміння та можливості спілкуватись цією іноземною мовою, але й вивчили професійну лексику.

Якщо серед ваших довготривалих цілей все ще є пункт: “вивчити англійську”, проте часу (зазвичай це найбільш популярна відмовка) не вистачає, ми знаємо, що вам потрібно робити.

  1. Знайдіть мету

Якщо ваша ціль полягає в тому, щоб вивчити англійську, бо не знати її просто не пристойно — ви далеко не просунетесь. Визначте чітку мету та рівень знання мови, який вам потрібен для її досягнення. Якщо це позиція в компанії, яку ви хочете отримати чи, скажімо, ви бажаєте брати участь в міжнародних конференціях тоді у вакансії зазвичай зазначають необхідний рівень володіння мовою, скоріше за все це intermediate або upper-intermediate, дуже рідко advanced. Якщо ж англійська вам потрібна для подорожей, то рівня pre-intermediate для початку вам цілком вистачить.

  1. Спочатку вивчіть загальну англійську

Не потрібно починати одразу із професійної англійської, яка насичена термінами та поняттями. Навіть якщо це саме те, чого він вас вимагають. Починати потрібно з початку, як би банально це не звучало.

Проте, якщо ви все ж вирішите ознайомитись з професійною англійською, ви знайдете посилання на безкоштовні матеріали тут.

  1. Курси

Для того, щоб обрати найбільш ефективний метод навчання, підібрати потрібні матеріали, підручники та довідники, краще записатись на курси або знайти репетитора — так ваше навчання буде більш організованим. А професіонал визначить ваш рівень володіння мовою, встановить темп навчання та підбере необхідні підручники.

  1. Заняття онлайн по Скайпу

Якщо ж поблизу вашого дому чи офісу немає таких курсів і вам не хочеться витрачати зайву годину, а то й дві, щоб до них дістатись, зможете знайти онлайн заняття по Скайпу, які надають професійні викладачі або носії мови.

  1. Нотатки та аудіоматеріали

Якщо ми все ще не переконали вас, що для того, щоб вивчити іноземну мову (якщо вам справді це потрібно) у вас завжди знайдеться вільний час, то як щодо того, який ви витрачаєте в заторах, на пробіжці, чекаючи в черзі чи в аеропорту, в літаку чи за переглядом телевізора. В цей час ви можете включити подкаст чи новини англійською, зрештою навіть фільм чи відео з конференції TED, завчити кілька нових слів, або переглянути (хоча б) кілька граматичних правил.

Для тих, хто поставить перед собою чітку мету і зробить перший крок, немає нічого неможливого. Успіхів!

Іванна Мельничук