Англійська для юристів: корисні безкоштовні матеріали


Говорити вільно та правильно, не запинаючись та вміючи знаходити слова в будь-якій ситуації — зброя юриста, адже йому потрібно наводити факти, переконувати, доказувати, при цьому вміти доступно пояснити зміст документа як своєму клієнту, так і судді, користуючись відповідною термінологією.

Вища майстерність мати змогу робити це англійською. Навіть, якщо рівень володіння цією мовою у вас високий, саме спеціальні терміни грають важливу роль та потребують додаткових зусиль для опрацювання та засвоєння. Ми пропонуємо вам обрати підручник чи сайт, який допоможе вам у цьому:

1. Check Your English Vocabulary For Law

Якщо ваш рівень володіння англійською високий, а перед вами стоїть завдання вивчити саме юридичні терміни, то цей посібник повинен стати вашою настільною книгою: він дуже інформативний та корисний, адже містить усі слова, вивчення яких відбувається через виконання вправ, розгадування кросвордів та пазлів, що робить навчання більш цікавим.

2. Английский язык для юристов

Метою даного підручника є навчити вільно спілкуватись англійською на юридичні теми, тобто він не тільки дає можливість ознайомитись з термінами, але й подає правила граматики та лексики, орієнтовані саме на юридичну сферу. Для кращого засвоєння матеріалу виконуйте запропоновані вам вправи.

3. The A to Z guide to legal phrases

В посібнику зібрані всі можливі слова, фрази та вислови юридичного спрямування, які доступно пояснюються англійською мовою.

4. English for Lawyers

Це підручник, який використовують для навчання студенти Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», а отже він призначений для тих, хто вивчає юридичну англійську, а тому містить інформацію не тільки про правові системи та судочинство Великої Британії та США, але й України, та знайомить з конституційним, адміністративним, міжнародним, кримінальним і цивільним правом, кримінальним і цивільним процесом цих країн.

5. Plain English for Lawyers 

Якщо зі словниковим запасом у вас все гаразд, тоді пора переходити до практики і саме даний посібник допоможе вам навчитись говорити англійською на юридичні теми зрозуміло та розумно, не використовуючи непотрібних зворотів та артиклів. Також після кожної теми виконуйте вправи для практики засвоєного матеріалу. Відповіді для перевірки розміщенні в кінці посібника.

6. The Lawyer’s English Language Coursebook

Дуже короткий, проте корисний курс, зміст якого поділений на правові теми та містить багато практичних завдань. Окрім цього ви знайдете пояснення використання тих чи інших висловів, правил, структуру побудови судів та роз’яснення деталей адвокатської діяльності.

7. Absolute Legal English

Підручник розділений на тематичні частини, спрямований на вдосконалення кожного напрямку вивчення мови – говоріння, письма, аудіювання та читання, і всі вони стосуються саме юриспруденції – такий комплексний підхід чудово підходить для засвоєння будь-якої іноземної мови.

8. The Legal Environment and Business Law

Це радше не підручник для вивчення юридичної англійської мови, як такої, а ознайомлення з правом, його галузями та основними аспектами. Але все ж заслуговує на увагу.

9. Just English

Цей посібник розрахований на тих, хто тільки починає вивчати юридичну англійську. У ньому матеріал викладений доступно та цікаво, тому ви з легкістю освоїте цей базовий курс і зможете перейти до більше поглибленого вивчення.

10. International Legal English

Даний ресурс направлений на вдосконалення практичних навичок використання англійської мови юристами, збільшення професійного словникового запасу, правильне вживання слів та побудови речень, і в результаті – вільне володіння юридичною англійською.

11. Legal English – Legal English Vocabulary

Добірка відеоподкастів для вивчення юридичних термінів з якісними простими поясненнями.

12. Lawyer-monthly.com

Новинний ресурс для юристів, який дасть змогу не тільки знайомитись з основними подіями у світі, що стосуються правової тематики, а й вивчати англійську, ознайомлюючись із правильною побудовою речень та використанням вже вивчених вами слів та виразів.

Мельничук Іванна

Фото: randygugino.com