Юридична англійська: підручники, словники, подкасти та журнали


Як не крути, а без англійської зараз нікуди, в тому числі вона потрібна і юристам, для подорожей і загального розвитку, а також для кар’єрного росту. Для роботи в міжнародних компаніях, та й в національних теж, але з більш високою зарплатою. Для читання професійної літератури і зарубіжних нормативних актів, складання договорів з іноземними контрагентами, заняття науковою діяльністю і т.д.

В першу чергу, юристу потрібна специфічна лексика, яка повинна бути вдосконалена з чотирьох сторін: читання, аудіювання, говоріння та письмо. У цьому матеріалі зібрані найякісніші джерела юридичної термінології.

Потрібно зауважити, що стаття призначена для тих, хто вже має хороший рівень базової англійської. Адже, в будь-якому випадку, спочатку необхідно освоїти граматику, загальновживані слова і 4 навички на належному рівні.

Юридичні терміни англійською мовою: джерела лексики

Лексика для юристів дуже обширна, як мінімум, через велику кількість областей юридичної діяльності (цивільна і кримінальна спеціалізація, різні види права і т.д.). Так, в словниках, в основному, зібрана базова юридична лексика, а в підручниках і англомовних матеріалах вже можна знайти більш вузькоспеціалізовані слова. Але про все по порядку.

1. Юридична англійська: підручники

Підручники стануть у пригоді тим, хто вирішив повністю освоїти юридичну англійську самостійно, оскільки дадуть певний орієнтир, навчальну програму.

 • English for Legal Professionals — експрес-курс від Oxford для тих, хто спілкується англійською з клієнтами, діловими партнерами і колегами. Дуже добре підходить для самостійного вивчення.
 • Professional English in Use: Law — навчальний курс від Cambridge, що охоплює широкий спектр правової лексики. Теми включають в себе корпоративне та комерційне право, право інтелектуальної власності та ін.
 • Absolute Legal English Book (English for International Law) — курс, який навіть підходить для підготовки до іспиту ILEC. Складається з дев’яти розділів і охоплює основні напрямки міжнародного права.
 • Legal English: How to Understand and Master the Language of Law — ще один повноцінний курс, який охоплює все необхідне: лексика, письмова юридична мова і ін.
 • Test Your Professional English: Law — книга містить понад 60 тестів і більш ніж 500 потрібних юристу слів і виразів.
 • Check Your English Vocabulary for Law — робочий зошит, який покликаний покращити знання і розуміння юридичної термінології. Включає в себе кросворди, головоломки та ін.
 • Just English. Англійська для юристів. Базовий курс — містить багато англомовних матеріалів, а значить ви вивчатимете «живу» юридичну мову. Допоможе освоїти основні поняття, розвинути навички аналізу тексту, ведення дискусії і ін. Підручник російськомовний, а значить підійде для тих, хто поки не готовий повністю займатися за англомовними посібниками.

2. Курси англійської для юристів: онлайн ресурси

В Інтернеті (особливо в англомовному сегменті) можна знайти велику кількість сайтів з різними «активностями» для розвитку юридичної англійської.

 • www.edx.org — тут ви знайдете безкоштовні онлайн-курси для юристів. На сайті вказано, що проходження курсу оплачувати не потрібно, але можна придбати сертифікат, що підтвердить проходження курсу.
 • legal-esl — ціла підбірка корисних посилань для різних навичок: словниковий запас, письмо, аудіювання та ін.

3. Словник юридичних термінів англійською мовою

Знайти базові фрази ділової англійської та юридичну термінологію можна в спеціальних наборах слів і словниках. На Lingualeo, наприклад, є набори слів Політика, Ділові зустрічі та презентації, розмовник Business meetings і цілий курс Ділова англійська.

Що стосується специфічної термінології:

Зауважимо, що всі перераховані словники — тлумачні, тобто роз’яснення лексичного значення наводяться англійською мові, це не юридичні терміни англійською мовою з перекладом.

Більше тематичних словників із перекладом ви зможете знайти на нашому сайті:

4. Професійна література: журнали, рішення іноземних судів і інші матеріали англійською

Кращий спосіб поповнення лексики — вивчати юридичні статті англійською мовою і «виймати» нові слова звідти. Тоді слово матиме якісний контекст, і запам’ятовування стане набагато ефективнішим.

Тексти на юридичну тематику англійською:

Наступні сайти надають доступ до судових рішень:

Розвиваємо навички: письмо, аудіювання, практика мови

Володіння іноземною мовою включає 4 навички: читання (його можна вдосконалити, вивчаючи перераховані вище ресурси), аудіювання, письмо та говоріння. Для останніх трьох навичок існують окремі сайти.

1. Письмо

Мається на увазі складання юридичної документації англійською мовою. Отже, ось ваші помічники:

 • www.translegal.com — поради і шаблони для написання офіційних запитів, звернень і т.д.
 • www.onecle.com — класний ресурс для складання юридичних контрактів, кореспонденції та ін.
 • www.findlaw.com — збірник юридичних документів.

2. Аудіювання

Крім того, можете зайти на ted.com, набрати в пошуковому рядку lawyer — ось вам і відео для вивчення; буде корисним і перегляд серіалів про юристів, адвокатів і т.д. Список таких серіалів є тут і тут.

3. Практика мови

Для юристів є спеціальні соцмережі, де ви можете практикуватися в мові з англомовними колегами.

Наприклад, lawlink.com — міжнародне співтовариство для юристів і студентів юридичних вузів, де можна задавати питання, обмінюватися новинами, документами та ін. У профілі юриста можна побачити зону права, в якій практикується фахівець + знайти посилання на профілі в інших соціальних мережах (той же Facebook), щоб можна було «подружитися» з ним в різних ресурсах.

Джерело: Lingualeo blog

Фото: english-course