В Україні збільшать штрафи за спалювання лісів


Верховна Рада схвалила законопроєкт, який суттєво підвищує штрафи за спалювання сухої трави та пошкодження лісів.

Зокрема, штраф підвищили до 153 тисяч гривень, а за підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати до п’яти років ув’язнення.

ВРУ поступово почала вносити зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. У залежності від того, як кваліфікують дії підпалювача і до чого вони призведуть, можуть бути різні штрафи та терміни ув’язнення.

Планується, що у Кримінальному кодексі збільшать штраф за забруднення повітря з 200 неоподаткованих мінімумів (3 400 грн) – до 3 600 мінімумів (61 200 гривень).

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень, стерні, сухих трав та рослинності штраф підвищують з п’ятисот мінімумів (8,5 тисяч гривень) до 9 тисяч мінімумів (153 тисячі гривень.)

За це також може бути і позбавлення волі до п’яти років.

В Кодексу про адмінправопорушення пропонують покарання за порушення пожежної безпеки в лісах, що призвели до пожежі, збільшити з 50 неоподаткованих мінімумів (850 грн) до 900 мінімумів (15 300 гривень).

Також пропонується підвищити покарання за випалювання рослинності та рослинних залишків на сільськогосподарських землях і власних городах з 20 мінімумів (340 грн) до 360 мінімумів (6 120 гривень).

Якщо ж це спалювання сталось у заповіднику, то покарання буде 720 мінімумів – 12 240 гривень.

Джерело: bbc

Фото: pixabay