У ВРУ зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих у разі, якщо ті самовільно залишають місця дислокації або не виконують наказів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки.

Проєкт закону з’явився на сайті парламенту.

Авторами документа є нардепи “Слуги народу” Мар’яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.

Так, нардепи пропонують виключити зі статті 22-1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України слова: «при цьому не заподіюючи смерті військовослужбовцю». 

Профільний комітет рекомендував прийняти законопроєкт за основу та загалом, але з уточненням, щоб застосування зброї командирами на заподіяння смерті застосовувалося лише в тому випадку, якщо існує реальна загроза життю командира або його підлеглих.

“Законопроєкт визначає законодавчу основу для реалізації можливостей припиняти кримінальне правопорушення, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з непокорою, опором або загрозою начальнику, застосуванням насильства, самовільним залишенням бойових позицій та певних місць дислокації військових частин (підрозділів) в умовах воєнного стану або бойової обстановки, з метою затримання такого військовослужбовця”, — зазначають автори законопроєкту у пояснювальній записці.

Фото: Слово і діло