До ВРУ внесли законопроєкт, який забороняє військовим критикувати дії керівництва


У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, у якому пропонується заборонити українським військовим критикувати дії свого керівництва.

Правозахисники вбачають у цьому порушення права на свободу слова та думки, передає ZMINA

Картку документа оприлюднено на сайті українського парламенту. Його автором є представник президента України в Конституційному Суді України Федір Веніславський. Раніше він виступав ініціатором законопроєкту, який передбачав кримінальну відповідальність за неповернення військовозобов’язаних чоловіків з-за кордону під час війни.

Законопроєкт має повну назву “Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку реалізації військовослужбовцями Збройних Сил України та іншими особами права на свободу думки і слова, а також на вільне вираження своїх поглядів і переконань”.

У ньому пропонується заборонити військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам, які призвані на навчальні / перевірочні та спеціальні збори, “права оприлюднювати та/або поширювати в ЗМІ (друкованих та аудіовізуальних), електронних комунікаційних мережах загального користування інформацію, відомості та дані, які пов’язані з виконанням обов’язків військової служби або отримані внаслідок такої діяльності. Зокрема, висловлювання, погляди та думки стосовно діяльності вищого військово-політичного керівництва держави та інших командирів (начальників), якщо це не передбачено їхніми службовими (функціональними) обов’язками”.

У пояснювальній записці до документа необхідність внесення таких поправок пояснюється “захистом інтересів національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки”.

Документ спричинив різку критику з боку правозахисної спільноти та інших нардепів і був знятий з порядку денного Верховної Ради.

  • Джерело: ZMINA
  • Фото: Defense Express