Про юристів і штучний інтелект на Kyiv Legal Hackers Conference


Сьогодні в столиці проходить масштабний захід – Kyiv Legal Hackers Conference.

Майбутнє змінються і сфера юриспруденції разом з ним. Юристів все частіше лякають, що їх замінять роботи та штучний інтелект. Хтось досить скептично до цього відноситься, хтось навпаки – задумується не на жарт.

Lойер разом з експертами Legal Hackers намагається розібратися, як використати технології собі на користь. Говоримо про боти, відкриті дані, автоматичний драфтинг, оцінку персоналу тощо.

Досить цікава думка пролунала з залу – журналісти і юристи, це вмираючі професії – “дві могилки, які скоро ляжуть поруч”.

Власне, розвіяв міфи (а когось, можливо, насторожив) Viktor Kompaneyets (Director for Business Development Universal Commerce Group). Він розповів про штучний інтелект і місце юристів в сучасному світі діджіталізації.

«Зовсім скоро не залишиться жодного виду діяльності, якого не торкнеться юриспруденція. І найскладніше – переклад з однієї мови на таку ж. Тобто – монопереклад».

По його словам, “запровадження електронного документообігу призводить до багаторазового збільшення споживання паперу”.
Спікер зазначив, що в найближчому майбутньому з’явиться кілька дуже крутих продуктів, які зможуть працювати з блокчейн-технологіями. «Вони вже розроблені, так що зовсім скоро наше життя зміниться».


Юристів вдвічі більше ніж потрібно. Тому, як вихід – якщо юрист не боїться зробити sviching– welcome to startup.

На думку Viktor Kompaneyets, юрист повинен бути підприємцем, інакше йому не вижити в суворому світі діджіталізаціі.

“Штучний інтелект поки на рівні розвитку миші. Через рік – 5 річна дитина …. юристи, в майбутньому, вимираючий вид”, – відмітив спікер.
По його словам,  99% колл-центрів в топових компаніях вже замінили першу лінію операторів на роботів.

Ivan Bozbey  – “юристів залишиться менше, особливо тих, які не знають Legal Tech. Але залишаться найкращі”.

По його словам, зараз ще людям потрібен людський фактор, не всі готові довіряти роботам. Але діджіталізація вже захоплює світ юриспруденції.
Ідея внутрішнього підприємництва – людина, яка бере на себе відповідальність впроваджувати інноваційні ідеї.
За його словами, думаючих людей дуже мало. Тільки 3% людей, думають, що вони думають – 2% – реально думають. Всім іншим взападло”.

Іван Бозбей розповідав про внутрішнього підприємця, як розгледіти та не втратити таку людину в компанії.

Наступним спікером  був – Volodymyr Flonts, голова громадської організації “Електронна демократія”,  один із розробників системи Prozzorro.

По його словам, будь-яка інформація може бути електронним документном: картинка, відеозапис, текст в форматі Word або ж Exel, цифри.

Документ з ЕЦП – не може визнаватися недійсним через те, що він був електронному вигляді. Те що зараз відбувається: не на папері. ЕЦП – вирішує питання ідентифікації.

Наступний спікер – Микита Підгайний.  Він розповідає про Opendatabot – платформу для юридичних сервісів.

Спікер наочно продемонстрував, як сервіс працює з середини. Він навів приклад зі швидкістю призначення до розгляду справ в ОАСК і КААС. Бот детально розписав по заданому діалогу, що в КААС це відбувається в середньому на 15 день. Далі можна запитати по місяцям.

“Все що ми зараз пропунуємо – це дані. Інформація постійно поновлюється. Це як пиріг, який накопичує “дані” шар за шаром”.