Legal Startup Crash Test 22: як Lойер “з’їв документи”
25 вересня відбувся черговий, вже 22, Legal Startup Crash Test.
Це регулярна зустріч для презентації legaltech стартапів і нетворкінгу. Lойер був, бачив, слухав і занотував для вас найважливіше.
Івент проходив в Lift99 Kyiv Hub – саме там, де ми колись знімали інтерв’ю з Юрою Зарембою (хто не бачив – вам сюди). Дуже класна і креативна локація: там живе крутий пес, ходять в тапках і можна працювати у гвинтокрилі.
Відкривав івент координатор проєкту Діма Форемний. Нагадаємо, що саме завдяки йому такі зустрічі почали проводитися в Україні.
Контентну частину розпочала Христина Дзядевіч, Product Marketing Manager of IT projects в AEQUO, яка розповіла про те, як настроїти процес продажу в стартапі. У слухачів була можливість виконати практичну вправу та разом з нею розібратися.
Але більше уваги ми б хотіли приділити саме пітчам трьох стартапів.
Першою про проєкт ІнстаДок розповідала Інна Яновcька. Це система електронного документообігу, конструктор документів і біржа шаблонів.
З слів Інни, ІнстаДок – єдиний сервіс з відкритою архітектурою на території СНД, ЄС та США, що дозволяє бізнесу та правникам зустрітися онлайн та задовольнити інтереси один одного: бізнес отримує доступ до унікальних шаблонів, повних пакетів документів під різні правочини, а правники – можливість розширити коло своїх клієнтів.
Він економить людино-години користувачів ЕДО (системи електронного документообігу), має безпечний і швидкий обмін і зберігання електронних документів, забезпечує доступ бізнесу до різноманітних шаблонів документів, створених і опрацьованих різними юристами.
Також надає можливість кожному юристу продавати свої документи онлайн, беручи до уваги масштабну цифровізацію країни та перехід на електронний документообіг.
Крім того, сервіс передбачає створення і використання власних шаблонів і шаблонів із загальної бази ІнстаДок, замість того, щоб юристи підприємства шукали необхідні застереження в інтернеті або прописували їх з нуля.
Для юристів, адвокатів та юридичних компаній проєкт дає можливість розмістити свій шаблон в системі, зі своїм резюме та навіть відеозапис консультації з приводу створеного шаблону, продавати їх користувачам системи ЕДО та отримувати роялті.
До Інни із залу лунало багато запитань, до прикладу, чому людям варто купувати шаблони документів в ІнстаДок, якщо вони можуть безкоштовного їх взяти, наприклад, в Аксдрафт. Інна пояснила, що сервіси працюють абсолютно по-різному.
Пе.Ес. Якщо у вас виникли питання – можете їй написати.
Наступним про проєкт Clarity App пітчив Олександр Нікітєнков.
Сlarity App – сервіс, що дозволяє шукати, досліджувати та використовувати практику Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо оскаржень публічних закупівель.
Він розповів, що у своїй роботі стикався з тим, що не існувало єдиної бази рішень та не існувало повнотекстового пошуку по практиці АМКУ. Всі рішення знаходяться окремо у кожній закупівлі в Prozorro.
Також якщо подивитися на статистику поданих скарг до АМКУ, то можна побачити, що 38% відсотків з близько 14 тис. поданих скарг або не задоволені (24%), або не прийняті до розгляду (14%). Це означає, що не всі скаржники обізнані у сфері оскарження.
Сервіс amcu.clarityapp.pro містить всю базу рішень АМКУ, яка постійно оновлюється, з можливістю повнотекстового пошуку по цій практиці. Також додано 11 фільтрів, які допомагають користувачу уточнити результати пошуку та отримати більш релевантний результат.
Знайшовши відповідну практику, користувач може використати її для підготовки та подання скарги в АМКУ. Це значно підвищить шанси на успіх оскарження в АМКУ. Сервіс стане у пригоді для замовників та учасників в публічних закупівлях, а також для юристів, які працюють з публічними закупівлями.
За словами Олександра, сьогодні amcu.clarityapp.pro єдиний в Україні онлайн сервіс для пошуку, дослідження та використання практики АМКУ щодо публічних закупівель.
Від себе скажемо, Олександр “запалив” сцену. Від юристів пролунали коменти, що він знайшов собі нових користувачів, адже сервіс справді дуже корисний (хоча був комнент одного учасника, що він його не переконав, типу не вистачає бізнес-плану).
Якщо і вас не переконало описане – можливо, Олександр переконає особисто, пишіть.
Останньою про сервіс “Страх-off: Обшук на виживання” пітчила Ангеліна Коршунова.
Страх-off – це психологічний віртуальний симулятор для підготовки бізнесу до вимушеної взаємодії з правоохоронними органами. Ключова унікальність продукту — інтерактивний формат завдяки технології virtual reality.
Ангеліна розповіла, що його основна ціль – зробити бізнес невразливим перед обличчям правоохоронних органів.
Ми не віримо, що можна навчитись не боятися. Але ми точно знаємо, що ситуації, які ми вже пережили і знаємо, як себе в них вести – більше не становлять для нас небезпеки. За допомогою віртуальної реальності ми моделюємо всілякі ситуації обшуку, тим самим вибудовуємо індивідуальний психологічний досвід і записуємо в підсвідомість вигідні стратегії поведінки.
Тобто допомагаємо сформувати нові реакції організму на страх і загрозу. Ми прокачуємо навички, а не просто даємо теоретично матеріал. Фактично ми єдині, хто може оперативно, мобільно і комплексно підготувати кожного окремого співробітника і команду в цілому.
Подивитися відео про сервіс можна тут ?
Заглянути за куліси, як знімався симулятор тут:
Пе. Ес. Lойер, звісно, потестив продукт на івенті. З 50 сценаріїв ми пройшли близько 7-8 і скажемо – блін, це круто. Ти дійсно переносишся у віртуальний офіс – у змодельовану ситуацію, де маєш змогу обрати певне рішення, виходячи із зовнішніх обставин. Ну, наприклад, побігти в кабінет, зачинитися і стерти всі документи з комп’ютера. Або ж приєднатися до всіх колег і просто відсиджуватися, або взяти ініціативу в свої руки і говорити з “головним”.
Можна поспілкуватися зі слідчим і “здати всіх”, або навіть з’їсти документи ? (що Lойер успішно зробив). В залежності від рішення, яке ти приймаєш, змінюється хід подій. В кінці – коротке резюме, що ти зробив неправильно, або навпаки – як треба робити.
Одним словом, до сервісу можна відноситися по-різному (із залу лунала критика, що в реальній ситуації відчуття зовсім інші: при VR людина розуміє, що це не насправді). Але спробувати цей сервіс однозначно варто, бо це, як мінімум, цікаво. А за словами Ангеліни, ще й ефективно.