Студентський Legal Hackers чаптер: Одеська юридична академія


24 квітня студентський клуб Legal Hackers провів захід на тему дизайн-мислення. Незрозуміла тема викликала досить відчутний ажіотаж серед майбутніх інноваторов.

Захід можна було розділити на дві частини: теорія і практика. В теоретичній частині три молодих професіонали розповіли про те, що таке дизайн-мислення, його історію, сфери, в яких можливе застосування, а також основих 5 етапів. Як виявилося, щоб опанувати дизайн-мисленням, досить зрозуміти алгоритм цих етапів, а потім – практикуватися і тільки практикуватися.

Запрошеними спікерами були організатори першого в Одесі міжнародного марафону по дизайну-мисленню Global Service Jam, в якому щорічно бере участь 40+ країн світу:

  • Павло Русев — практикуючий дизайн-мислення юрист-інноватор;
  • Дарина Кушнір — менеджерка Impact Hub Одеса, модераторка сесій по дизайн-мисленню для різних аудиторій слухачів;
  • Марія Тимощук — журналістка, екс-редакторка видань Forshmag, фасилітатор.

Студентів було поділено на пари та надано певний алгоритм, за яким вони могли вирішувати проблему свого інтерв’юера.

Для практичної частини воркшопу спікери обрали найбільш обговорювану тему в Україні — вибори. Повідомляємо відразу, все пройшло без бійок і образ. Учасники повинні були вибрати одну проблему виходячи або з особистого досвіду виборчого процесу або з досвіду свого партнера. За годину команди мали змогу попрактикуватися у вмінні проводити інтерв’ю, вибирати головне, заглиблюватися в деталі і шукати необхідний клієнту шлях вирішення.

І результатом стали проекти, які учасники пічили в кінці івенту. Насправді, організатори просто косплеєли Startup Crash Test. У команд, які складалися з двох чоловік кожна, було 2 хвилини на фінальну презентацію, а до цього близько години на склеювання, вирізання, малювання прототипів і дизайнів своїх рішень. І за дві години івенту в цьому світі з’явилося декілька чудових ідей, які можливо втілити в життя і зробити виборчий процес доступнішим для народу.

Як все відбувалося — можна побачити на фотографіях: