У «справі Супрун» суддя вийшов до нарадчої кімнати


Сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва відбувається розгляд клопотань про скасування заходів забезпечення позову «справи Супрун».

Суддя-спікер ОАСК Богдан Санін повідомив, що за результатами розгляду справи суддя вийшов до нарадчої кімнати.

Відбулось засідання щодо розгляду клопотань про скасування заходів забезпечення позову «справи Супрун» (справа №640/463/19 за позовом народного депутата І. Мосійчука до в.о. Міністра охорони здоров’я України Ульяни Супрун), за результатами якого суддя вийшов до нарадчої кімнати.

1. Що таке нарадча кімната?
Нарадча кімната – приміщення, яке призначене (облаштоване) для обговорення суддями (або прийняття суддею) наслідків розгляду справ (клопотань, заяв) та постановлення в них рішень. Інші особи, окрім судді (суддів), знаходитись в нарадчій кімнаті не мають права.

2. Скільки часу може перебувати суддя в нарадчій кімнаті (годину, дві, день)?
Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, від обсягу наданих сторонами пояснень, документів, які суддя має дослідити та вивчити.
Крім того, в окремих категоріях справ та при вирішення окремих питань, суддя зобов’язаний винести повний тест судового рішення (існують окремі випадки, обсяги рішень сягають понад 50 аркушів). Рішення суддя виготовляє в нарадчій кімнаті, тож час виходу із нарадчої кімнати залежить від обсягу судового рішення.

3. Які можуть бути рішення за результатами виходу із нарадчої кімнати?
Таких варіантів є три:
– задовольнити клопотання та скасувати заходи забезпечення позову;
– відмовити в задоволенні клопотання та не скасувати заходи забезпечення позову;
– вийти із нарадчої кімнати, з метою додаткового з’ясування окремих обставин.

4. Як дізнатись про час виходу судді із нарадчої кімнати та оголошення рішення по справі?
Учасники справи будуть повідомлені секретарем судового засідання. Водночас, додатково, суд повідомить про вихід судді із нарадчої кімнати на власній сторінці в FB, та на власному веб-сайті (розділ «Новини»)