Юридична кар’єра — це як романтичні стосунки, і ось чому


Автори новозеландського юридичного видання Survive Law переконані, що початок кар’єри в юриспруденції дуже схожий із тим періодом, коли ми закохуємось та заводимо романтичні стосунки з кимось. І, мусимо визнати, вони наводять дуже переконливі докази на підтримку цього твердження.

Цукерково-букетний період

Пам’ятаєте, як мріяли про право, ще тільки розпочинаючи своє навчання в університеті, ідеалізували його, ще не помічаючи усіх підводних каменів, навіть тих, про які вас попереджали? Можливо, вас спокусила кар’єра у стилі серіалу «Форс-мажори» або ви уявляли себе правозахисником на кшталт Амаль Клуні. І тільки згодом ви почнете розпізнавати усі нерівності цього шляху, що веде вас до посади партнера юридичної фірми, визнання, трохи вищої зарплати та набагато вищої відповідальності.

Це нічим не відрізняється від початку будь-яких романтичних стосунків. Ви бачите все крізь рожеві окуляри, перш ніж почнете помічати примхи і недоліки вашого партнера. Проте, ви залишаєтесь разом, тому що вже не можете уявити собі життя без нього.

Навички комунікації є ключовими

Усні та письмові комунікативні навички однаково необхідні для успіху в правозахисній сфері та в стосунках. Набуваючи практики в обох площинах ви стаєте досвідченими у виявленні проблем, їх ретельному обговоренні та пошуку шляхів їх вирішення.

Це коштує дорого

Підручники, плата за житло та проїзд у громадському транспорті, кава, алкоголь, канцтовари, їжа та одяг — все це протягом 6 років навчання та перших кількох років роботи, коли ви тільки стаєте на ноги, може вилитись в кругленьку суму. 

Звісно, почуття взаємного кохання — безцінне. Але якщо говорити про матеріальне — то кафе, подарунки та спільні подорожі також можуть бути недешевим задоволенням. Але хіба вони цього не варті?

Момент усвідомлення

Комусь потрібно кілька років (хтось знає це одразу), щоб зрозуміти, що це воно — справжнє кохання — те, що ви готові приймати та не відпускати до кінця своїх днів. І саме тоді ви засновуєте власну юридичну фірму… або створюєте сім’ю.

Ви не здаєтесь у важкі часи

Як у відносинах з юриспруденцією, так і з коханою людиною, є злети і падіння. Адже кожні з цих стосунків пов’язані з постійним процесом росту та розвитку! Вони вимагають часу: ви повинні піклуватися про них і цінувати їх за те, хто або що вони є. Обов’язково скажіть своєму юристу, наскільки сильно ви його любите  ви ніколи не знаєте, скільки часу у вас залишилося.

Фото: Pexels