Як юристи навчаються онлайн: експіріенс правників
Із введенням карантину багато людей перейшли в онлайн. Дистанційне навчання, проходження онлайн-курсів та саморозвиток – стали невід’ємною частиною життя українців. Юристи – не виняток.
Та багато правників зробили ставку на онлайн-освіту ще в той час, коли це не було мейнстримом. Розповідаємо про враження слухачів, які пройшли дистанційні курси в Online Law School.
Ми запитали у них, чому вони обрали онлайн-навчання, чи справді це було корисно та який дало результат.
Героями нашого інтерв’ю стали: Адріана Мороз, яка проходила курс з підготовки до ЗНО, Інна Алексєєва – курс ІТ-права та Олег Джурбій – курс з юридичного маркетингу та ІТ-права.
Чому ви обрали саме онлайн-навчання?
Інна: Я працюю, тому не завжди маю можливість відвідувати очні курси. В сучасному світі людині інколи важко виділити достатньо часу на самовдосконалення. Як на мене, онлайн-навчання – це чудова можливість отримати нові знання в комфортних для себе умовах та додатково ще й навчитись правильному тайм-менеджменту. Така сфера як IT право тільки розвивається в Україні, й перелік доступних програм навчання досить обмежений.
Плюс онлайн-освіти і в тому, що я можу навчатись в будь-який зручний для мене час, хоч і вночі. Також можу постійно передивлятись наданий матеріал, щоб впевнитись, що я нічого не пропустила, та чи правильно все сприйняла.
Які переваги та недоліки такої освіти?
Олег: Як на мене, переваги дистанційної освіти це доступність (навчайся коли зручно), ціна (однозначно дешевше, ніж стаціонарне навчання) та актуальність інформації.
Я обрав онлайн-навчання, тому що воно відмінно підходить до графіку практикуючих юристів. Так як час – ресурс, який постійно в дефіциті.
З недоліків, або ж нюансів, я би виділив самоорганізацію. Адже це не всім підходить.
Розкажіть, як відбувався процес навчання в онлайні.
Інна: Це був цікавий й новий для мене експіріенс. Так, я приєдналася до програми у грудні 2019 й мала два місяці на опрацювання лекцій, матеріалів, виконання завдань і тестів. Вдячна організаторам за шалений і постійній фідбек, адже я з тих «почемучек», які постійно вимагають уваги й відповідей на свої запитання. Всі питання, які виникали на лекціях, ми опрацьовували на вебінарах та мали можливість отримати відповіді та цікаві приклади роботи від крутих спеціалістів.
Олег: Спочатку додали групу в Телеграм та надали доступ до онлайн-кабінету. Освітній матеріал, який надавали, був поділений на модулі. До кожного з них своє домашнє завдання, яке потрібно виконати, щоб засвоїти матеріал. Після проходження всіх модулів виконуєш загальний тест і отримуєш сертифікат.
Щодо підготовки до ЗНО. Чому ви вирішили пройти цей курс?
Адріана: Я складала ЗНО з права минулого року. Ще в жовтні 2018 року почала задумуватись про те, як краще підготуватись, щоб вступити на магістерську програму з права в УКУ. Спочатку планувала готуватись сама за допомогою підручників, але пізніше в мережі Інтернет натрапила на Online Law School.
Вони пропонували онлайн-курс із підготовки до правничого ЗНО. Я вирішила скористатись такою можливістю на додаток до самостійної підготовки (звичайно, до неї я так і не добралась). Студенти завжди мають багато інших справ і підготовка до іспиту постійно відкладається.
А чим це відрізнялось від звичайного навчання?
Саме онлайн-уроки змушували мене виділяти час для повторення та вивчення матеріалів. Це було дуже зручно та ефективно, оскільки під час онлайн-занять ми не витрачали час на вивчення теоретичної частини, а навпаки, практикували вирішення тестів та задач. Викладачі пояснювали, яким чином потрібно мислити для правильного розв’язання тесту з того чи іншого предмету, на що слід звертати увагу.
Чи отримали ви користь від курсів?
Інна: Оскільки я працюю в державній установі, для мене було важливо знайти, з чого почати навчання в новій для мене сфері права. Я вже була знайома з GDPR та основами авторського права, але моїм знанням не вистачало належного впорядкування.
Курс в Online Law School дав мені можливість зрозуміти як працюють IT компанії в України та за кордоном, дізнатися про певні юридичні нюанси створення стартапів, впорядкувати ті знання стосовно правового регулювання сфери інтелектуальної власності, які я отримала ще в університеті та актуалізувати їх.
Завдяки лекторам я дізналась про багато цікавих організацій та LegalTech проєкти, які існують в Україні. А ще відкрила для себе цілий всесвіт розумних, амбіційних людей та можливість теж стати частиною майбутнього моєї країни.
Адріана: Курси Online Law School дали мені більше, ніж просте заучування інформації. Наприклад, ті ж soft skills по механізму вирішення тестів. Особливо сподобалася частина курсу, яка стосувалась вирішення задач з дисципліни ТЗНПК (т.з. логіка), яку мало хто вивчає в університетах і, яка точно потребує пояснення. Оскільки «просто завчити напам’ять» тут не вийде. Онлайн-навчання посприяло тому, що я таки завчасно приділила час підготовці та в день ЗНО почувала себе спокійно і впевнено.
Олег: Для мене це було корисно, оскільки я отримав свіжу та актуальну інформацію і практику.
Замість висновку
Онлайн-курси – це максимально короткий шлях, щоб підсилити свої знання. Адже в них зосереджена велика кількість корисних матеріалів, до яких можна повертатися в будь-який зручний час. А ще це гарний спосіб спробувати щось нове і вирішити, чи варто в це інвестувати час. Тому не втрачайте нагоди прокачати свої навички і можливо навіть змінити своє життя.