ВС визнав протиправною бездіяльність Львівської міськради щодо сміттєзвалища, на якому загинули люди


Верховний Суд визнав Львівську міську раду винною у бездіяльності, оскільки вона не забезпечила закриття Грибовицького сміттєзвалища, на якому у 2016 році загинули 4 людини.

Про це повідомляє пресслужба ОГП.

У заяві сказано, що суд зобовʼязав міськраду припинити вивезення відходів на сміттєзвалище, виділити землю під новий полігон, а також визнав протиправною бездіяльність міськради, яка не закрила міський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище), не провела його рекультивацію, а також не розв’язала питання з будівництвом заводу з перероблення відходів та сміттєсортувального комплексу.

У прокуратурі зазначають, що звалище поблизу села Великі Грибовичі незаконно використовується тривалий час, хоча ще у 2003 році головний санлікар області виніс ухвалу про припинення її експлуатації.

Крім цього, як стверджує прокуратура, програми міськради з відходів на 2010— 2013 та 2014—2018 роки так і не були доведені до кінця.

«Необхідних для цього [облаштування нового полігону] заходів виконавчим комітетом та міським головою [Андрієм Садовим] не вжито, у звʼязку з чим судами встановлено факт невиконання відповідачами своїх зобовʼязань щодо забезпечення екологічної безпеки», — заявили в ОГП.

Нагадаємо, що 30 травня 2016 року на території Грибовицького сміттєзвалища почалася велика пожежа. Через це туди прибули пожежники.

Однак згодом лавина зі сміттям накрила чотирьох людей, троє з них були пожежниками. Усі вони загинули. Пошуки загиблих тривали впродовж двох днів. 10 червня 2016-го в ДСНС повідомили про остаточну ліквідацію пожежі.

Джерело: Babel, Hromadske

Фото: DailyLviv.com