ВРУ розгляне законопроєкт про електрошокери для поліції


Верховна Рада на позачерговому засіданні 29 квітня розгляне законопроєкт, яким хочуть розширити право поліції застосовувати електрошокери.

У березні профільний комітет спрямував цей документ на доопрацювання.

Про це повідомила депутатка від «Голосу» та членкиня парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова. Законопроєкт також зареєстрували у порядку денному пленарного засідання Ради 29 квітня.

Зараз поліцейські можуть застосовувати електрошокери для відбиття нападу на правоохоронця, іншу людину чи об’єкт, що перебуває під охороною, а також для відбиття нападу тварини, якщо це загрожує життю і здоров’ю людини чи поліцейського.

Натомість проєкт закону пропонує дозволити використовувати електрошокер у таких випадках:

  • затримання людини, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і фізично протидіє поліцейському;
  • затримання людини, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  • затримання людини, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.

У Міністерстві внутрішніх справ вважають, що застосування електрошокерів дозволить ефективно припиняти порушення, завдаючи людині меншої шкоди, якщо порівняти з пристроями для відстрілу та вогнепальною зброєю.

 

Підкомітет з питань діяльності органів правопорядку навпаки вважає, що електрошокер недоцільно застосовувати щодо людей із серцево-судинними захворюваннями та вагітних жінок. 

Члени підкомітету рекомендували внести правки між першим і другим читаннями, проте Комітет з питань правоохоронної діяльності відхилив цю пропозицію та спрямував законопроєкт на доопрацювання.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels