У ВРУ хочуть ввести штрафи за продаж дітям піротехніки


Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 6494, який передбачає запровадження штрафів за продаж неповнолітнім піротехнічних виробів, тобто салютів і феєрверків.

Про це вказано на сайті парламенту.

Народні обранці пропонують внести зміни до статті 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щоб посилити відповідальність за продаж або передання піротехнічних виробів дітям.

У пояснювальній записці вказано, що використання дітьми феєрверків, особливо масово у період новорічних свят, у багатьох випадках призводить до особливо тяжких наслідків — як для них самих, так і для оточення.

Документом пропонують за продаж або передання дітям піротехніки запровадити штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6 800 до 13 600 гривень).

За повторне правопорушення впродовж року парламентарі пропонують карати штрафом від 800 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 13 600 до 17 тисяч грн).

Наразі цей проєкт закону направили на розгляд профільного комітету. Закон набере чинності наступного дня після опублікування.

Джерело: w1.c1.rada.gov.ua, Hromadske

Фото: Pexels