ВРУ посилила покарання за дитячу порнографію та сексуальне насилля над неповнолітніми


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3055, за яким посилять покарання за виробництво та поширення дитячої порнографії, а також за сексуальне насилля.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт передбачає введення положень Ланцаротської Конвенції в українське законодавство. Так, в законі з’являться кілька нових статей про покарання за домагання дитини, розповсюдження дитячої порнографії та захист дитини, яка постраждала від сексуального насильства.

Домагання дитини

Однією зі змін, за яку проголосували депутати, є зміна поняття «статевих зносин» з неповнолітніми на «вчинення дій сексуального характеру» щодо дітей, що змінює вектор на власне злочинців, а не обох дорослого і дитини.

Так, пропозиція зустрічі з метою вчинення будь-яких дій сексуального характеру або розпусних дій щодо дитини, каратиметься обмеженням або позбавленням волі до 3 років.

Якщо таку зустріч організовують з метою втягнути дитину у виготовлення дитячої порнографії – це може загрожувати позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Повторне порушення або організація за попередньою змовою групою людей загрожуватиме позбавленням волі від 3 до 6 років.

Порнографія

Ще одним нововведенням у законопроєкті є покарання за свідоме одержання доступу до дитячої порнографії, володіння нею, її придбання, ввезення, виготовлення, збут або розповсюдження.

За одержання порнографічних матеріалів з дітьми загрожує арешт від 3 до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі до 3 років. За ввезення таких матеріалів на територію України ㅡ від 7 до 10 років, а за виготовлення, розповсюдження та збут від 8 до 12 років.

Якщо такі дії вчиняли повторно або за змовою групи людей, злочинцям загрожує до 15 років в’язниці.

Окрім цього, законопроєкт вперше включає покарання «проведення видовищного заходу сексуального характеру за участю неповнолітньої особи».

Так, за організацію заходу загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі, за відвідування таких заходів ㅡ від 3 до 6 років ув’язнення, а за втягнення дитини у це ㅡ від 7 до 10 років. Термін покарання може бути збільшений до 15 років, якщо дії вчиняли повторно або за змовою групи людей.

Джерело: w1.c1.rada.gov.ua, hromadske.ua

Фото: Pexels