ВРУ попередньо підтримала законопроєкт про спрощення процедури пересадки органів


Верховна Рада 21 вересня прийняла за основу законопроєкт, який має спростити в Україні процедуру трансплантації органів.

Відповідне рішення підтримали 309 народних депутатів.

Документ передбачає врегулювання лікування методом трансплантації на фінансування за програмою медичних гарантій з 1 квітня 2023 року.

А ще проєкт закону передбачає надання можливості використання електронної згоди громадян на трансплантацію.

Крім того, законопроєкт пропонує таке:

  • уточнити процедуру надання згоди на донорство, зокрема вилучити положення щодо можливості призначення людиною свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство після її смерті;
  • розширити перелік осіб, яким дозволено ухвалювати рішення щодо порядку вилучення органів, вибору реципієнта та проведення трансплантації;
  • уточнити термінологію закону та основні принципи здійснення трансплантації; 
  • уповноважити Міністерство охорони здоров’я України затверджувати умови та порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки та використання органів.

Нагадаємо, що операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels