ВРУ підтримала в цілому «податковий» законопроєкт


Верховна Рада ухвалила законопроєкт 5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

За відповідний закон проголосували 255 народних депутатів.

 

«Ухвалення закону дозволить суттєво збільшити надходження до держбюджету, які будуть спрямовані на підвищення зарплат медикам, збільшення витрат на оборону, реалізацію інших надважливих для країни програм», — зазначив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, законопроєкт, зокрема, направлений на:

  • створення більш ефективних механізмів адміністрування податків;
  • недопущення безпідставного користування податковими пільгами;
  • створення справедливих умов оподаткування для всіх платників податків.

Документ збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої та екологічного податку на 5%, а ставку рентної плати за користування надрами в цілях, не повʼязаних з видобуванням корисних копалин, — на 14,5%. Запроваджується 3,2% акцизу на продаж «зеленої» електроенергії.

Також закон запроваджує податок за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом року третього та наступних об’єктів нерухомості.

Окрім того, запроваджується оподаткування автомобілів середнього класу. Це автомобілі не старше пʼяти років, середня ринкова вартість яких становить 1,3 мільйона гривень (200 мінімальних зарплат). Ставка податку в розрахунку на календарний рік — 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль.

Також закон скасовує пільгу для підприємств на сплату податку на землю, дозволяє повертати податок на додану вартість з експорту товарів лише після зарахування виручки на банківський рахунок компанії.

До того ж документ розширює повноваження податкових органів.

Джерело: ВРУ, Babel

Фото: Pexels