ВРУ дозволила працювати держслужбовцям до 70 років


Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт № 4096, який дозволяє працювати на державній службі до 70 років. «За» проголосували 300 нардепів.

Законом передбачається внесення змін до закону України «Про державну службу» щодо можливості повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку, без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

Також додали й пункт, що державна служба припиняється у разі виходу державного службовця на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, якщо інше не передбачено законом.

У зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може залишитися на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою. Рішення про продовження терміну перебування на державній службі ухвалюється суб’єктом призначення щорічно, але не більше ніж до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

У пояснювальній записці сказано, що в Україні є актуальна проблема з кадрами та у виняткових випадках виникає потреба зберегти на посаді службовця з досвідом «для більш ефективного функціонування державного органа».

Джерело: w1.c1.rada.gov.ua, babel.ua