ВООЗ обіцяє виплачувати компенсації за побічні ефекти від вакцин проти коронавірусу


Всесвітня організація охорони здоров’я планує виплачувати компенсації за наслідки, пов’язані із рідкісними серйозними побічними ефектами від вакцин проти коронавірусу в межах механізму COVAX.

Про це йдеться у заяві ВООЗ.

Компенсації зможуть отримати люди з 92 країн із низьким та нижче середнього рівнями доходу, які отримали вакцину в межах глобальної ініціативи COVAX. У цей список входить й Україна.

«Усі вакцини, які закуповуються або поширюються через COVAX, отримують схвалення регуляторних органів або дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях, щоб підтвердити їхню безпеку й ефективність. Але, як і всі ліки, навіть вакцини, схвалені для загального застосування, в рідкісних випадках можуть викликати серйозні побічні реакції», – кажуть у ВООЗ.

Ідеться про план безвідмовної системи компенсації при нещасних випадках (no-fault compensation plan), який ВООЗ узгодила у зв’язку із повідомленнями про серйозні побічні ефекти у людей. За цією схемою, нещасні випадки та травми вважаються неминучими, а потерпілим компенсують пов’язані з наслідками витрати (без необхідності залучення судів і доказів відповідальності іншої сторони за завдані збитки).

Заявки на компенсацію можна буде подавати через портал www.covaxclaims.com. Він має запрацювати з 31 березня 2021 року. Право на отримання допомоги буде доступним до 30 червня 2022 року.

У ВООЗ не повідомили детальних критеріїв щодо того, хто саме може подавати заявку на компенсацію та про які саме рідкісні побічні ефекти та наслідки йдеться.

Джерело: who.int, the-village.com.ua

Фото: Pexels