В Україні пропонують встановити адмінвідповідальність за неналежну відповідь на депутатські запити


У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 8520 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими пропонується встановити відповідальність за несвоєчасно надану або неналежним чином відповідь посадових осіб на депутатські запити та депутатські звернення народних депутатів України.

Як йдеться у пояснювальній записці, саме механізм депутатських запитів та звернень дозволяє народному депутату України оперативно реагувати на проблемні ситуації, що виникають у його виборців, та належним чином захистити  їхні законні порушені права. Однак, в практичній діяльності будь-якого народного депутата України трапляються ситуації, коли на його депутатський запит або депутатське звернення йде свідоме зволікання з наданням відповіді і замість передбачених законом десяти днів, відповідь може прийти через місяць після направлення відповідного запиту або звернення, чи через два місяці або не прийти й взагалі, що є грубим порушенням прав народного депутата України та фактичним перешкоджанням його діяльності.

Іншою крайністю, вважають ініціатори законопроекту, є надання відповіді на депутатське звернення або запит неналежним чином. Тобто у відповіді мова йде зовсім не про ті питання, які були поставлені у відповідному депутатському запиті чи зверненні.

На даний момент чинним законодавством України не передбачено жодної відповідальності за такі правопорушення, що є прогалиною в чинному законодавстві. Для усунення якої депутатами було розроблено цей законопроект.

Його прийняття дозволить створити умови для ефективного здійснення народними депутатами України, передбачених Конституцією України та чинним законодавством України повноважень, — зазначено у пояснювальній записці.