Уряд пропонує посилити відповідальність за паління рослинності


Кабмін передав на розгляд до ВРУ законопроєкт щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Про це заявив під час засідання Кабінету Міністрів України прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, відповідальність за спалювання сухої трави має бути посилена:

“Уже багато років Україна бореться з паліями трави, які, дійсно, часом призводять до пожеж в населених пунктах, коли вигорають сотні гектарів лісів, угідь, у тому числі заповідних. Суспільство давно ставило вимогу посилити відповідальність за подібні речі.

Тут, сьогодні ми бачимо, що є навмисні підпали, і є ненавмисні, виключно без відповідальності. Та шкода, яка завдається природі й економіці України, ставить під загрозу підприємства критичної інфраструктури, коли пожежа рухається швидким темпом в сторону підприємств, розподільчих електростанцій, вона складається в десятках і сотнях мільйонах гривень. Тому відповідальність має бути посилена. Впевнений, що суспільство цього чекало.

Відповідно, ми передаємо законопроект №3307 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків» на розгляд профільних комітетів, та Верховної Ради”.

Законопроєкт під №3307.

Фото: pexels