В Таїланді суд дозволив залишив на роботі урядовця, який торгував наркотиками років зо 30 тому


Конституційний суд Таїланду дозволив заступнику міністра сільського господарства й кооперативів Тамманату Промпао зберегти посаду попри його зізнання, що у 1993 році він торгував наркотиками й був за це ув’язнений на чотири роки в Австралії.

Про це повідомляє The Bangkok Post.

Судді постановили, що засудження Промпао не суперечить конституції Таїланду.

«Ми не можемо тлумачити рішення іноземних судів як такі, що мають однакову з рішенням наших судів силу. Вирок у певній державі чинний лише в тій державі», — заявили судді.

Подання до Конституційного суду ще у травні 2020 року подала група з 51 депутата опозиційної партії «Рух уперед». Приводом для цього стало розслідування австралійських видань The Age і The Sydney Morning Herald.

Вони знайшли газетний матеріал за квітень 1993 року, в якому згадувалося ув’язнення двох австралійців і двох тайців за ввезення в Австралію 3,2 кілограма героїну. Серед ув’язнених був і Промпао, призначений в уряд у 2019 році.

Раніше Промпао стверджував, що його тоді затримали з борошном, а не героїном. Але із судових документів, які публікувало BBC Thai, з’ясувалося, що тайця ув’язнили у 1993-му саме за наркоторгівлю, а через чотири роки відпустили й негайно депортували.

Зрештою Промпао визнав, що справді був затриманий в Австралії майже 30 років тому за імпорт героїну. Це спричинилося до двох (невдалих) спроб відправити його у відставку в парламенті, а потім і до звернення до Конституційного суду, повідомляє The Sydney Morning Herald.

Як зазначає BBC, політичній кар’єрі Промпао допомогли його тісні зв’язки з військовим генералом Праютою Чан-Оча — військовим генералом, який очолив держпереворот у країні 2014 року й став її фактичним керівником, а з 2019-го, після виборів, — прем’єр-міністром.

Через переворот, а також антимонархічні настрої (король має доволі широкі повноваження й захищений законом) у Таїланді в останні роки триває політична нестабільність. Зокрема, на тлі пандемії коронавірусу в країні тривали багатотисячні протести проти монархії.

Джерело: The Bangkok Post, hromadske.ua

Фото: Pexels