В Борисполі затримали українок, які провозили майже 80 кг псевдоефедрину у відрах з-під морозива


Українські спецслужбовці спільно з митниками виявили у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» групу людей, які намагалися ввезти в Україну гуртову партію псевдоефедрину — прекурсору для виготовлення психотропів.

Про це повідомили у пресцентрі Служби безпеки.

Там вказують, що у зловмисників вилучили майже 80 кілограмів «товару». Його вартість на «чорному ринку» в середньому становить 12 мільйонів гривень.

Майже 400 тисяч наркотичних пігулок вони приховали у багажі серед особистих речей, у тому числі у відрах з-під морозива. Спецслужбовці встановили, що прекурсори вони переправляли з однієї з африканських країн для продажу.

У Державній прикордонній службі зазначили, що псевдоефедрин виявили в шістьох українок, які цими вихідними (тобто, 9-10 жовтня) прилетіли до Києва авіарейсом з Шарм-ель-Шейха (Єгипет) із п’ятьма валізами. Кур’єрками виявились жінки від 18 до 70 років, уточнює Державна митна служба.

Правоохоронці оглянули багаж та ручну поклажу жінок і виявили у валізах значну кількість пігулок із вмістом прекурсору. Експрес-тест підтвердив, що у складі пігулок міститься псевдоефедрин.

Правоохоронці відкрили справу за ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу.

Найвища санкція за цією статтею передбачає позбавленням волі на строк до 12 років із конфіскацією майна. Зараз правоохоронці вивчають всі обставини події та готуються до оголошення підозри.

А ще столичні митники склали стосовно жінок протоколи за ч. 1 ст. 483 (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) Митного кодексу.

Санкція статті передбачає штраф у розмірі повної вартості товарів, з якими громадяни порушили митні правила. через митний кордон України.

Джерело: ssu.gov.ua, Hromaske

Фото: Pexels