В Австралії двоє жінок більше ніж 5 місяців просиділи у в’язниці через ввезений імбирний чай


Двоє жительок австралійського міста Сідней Конні Чонґ та Мелані Лім подали до суду на поліцію через незаконне тримання у в’язниці протягом п’яти місяців.

Правоохоронці вирішили, що жінки ввезли в Австралію наркотики під виглядом імбирного чаю.

Про це повідомив австралійський телеканал 9News.

Чонґ та Лім замовили собі імбирний чай із Китаю. Це викликало підозру у прикордонників, і в січні 2021 року поліція влаштувала обшук у будинку жінок. Їх звинуватили в комерційному постачанні наркотиків, за що в Австралії може загрожувати довічне позбавлення волі.

Доказом у справі став попередній лабораторний тест імбирного чаю, який нібито підтвердив, що це — заборонені наркотичні речовини. Але повторну експертизу правоохоронці замовили тільки у квітні. Через три місяці вона показала, що в чаї не було заборонених наркотиків.

Увесь цей час — загалом понад п’ять місяців — Чонґ та Лім перебували за ґратами. Після експертизи обвинувачення з них зняли. Але тепер жінки подали до суду і вимагають компенсації. Їхній адвокат назвав ситуацію «одним із найбільш незвичайних випадків несправедливості» на його пам’яті.

Прокуратура наразі відмовляється відшкодовувати жінкам витрати. Австралійський телеканал 7News передає, що розгляд справи в суді поновиться з 2022 року.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels