Австралійцю дозолили забрати зуб напавшої на нього акули попри заборону закону


Австралієць, який ледве не загинув через напад великої білої акули, зможе забрати зуб тварини, що застряг у його дошці для серфінгу.

Хоча закон штату це забороняє.

Про це повідомляє BBC.

Кріс Блоуз займався серфінгом на пляжі у квітні 2015 року, коли біла акула завдовжки 5,5 метра напала на нього ззаду. Врешті-решт вона відірвала ногу серфера.

Двоє друзів винесли Блоуза на берег та передали його лікарям в Аделаїді. Чоловік залишався у комі упродовж 10 днів після нападу.

Коли поліцейські поїхали шукати його дошку для серфінгу, то виявили у ній зуб акули. Відповідно до закону штату Південної Австралії, вони передали зуб владі.

Блоуз розповів, що декілька разів просив чиновників повернути йому зуб, але лише після того, як його справою зацікавився місцевий політик, для нього зробили виняток.

За даними ABC News, влада вперше зробила виняток у цьому законі.

«Він застряг у моїй дошці. Я ніколи не вбив би акулу заради зуба, але вона відірвала мою ногу. Тож я не бачу жодної причини, чому я не можу залишити зуб. Акула не отримає свій зуб назад, а я не отримаю свою ногу», — сказав серфер.

Міністр промисловості та регіонального розвитку Південної Австралії Девід Башем сказав, що повернути зуб постраждалому — це найменше, що його відомство може зробити.

«Очевидно, Кріс пережив надзвичайно травматичний досвід, і я хотів дізнатися, чи можу я чим-небудь допомогти», — зазначив міністр.

За словами Блоуза, він тримає зуб у футлярі вдома і бере з собою на мотиваційні бесіди, на яких він розповідає про напад.

«Це хороший сувенір, щоб показати онукам», — сказав він.

Джерело: bbc.com, hromadske.ua

Фото: Pexels