У судах Великобританії планують забезпечити повну гендерну рівність
У Великобританії в ході оновлення суддівського корпусу пріоритет буде віддаватися кандидатам-жінкам.
Такий висновок можна зробити із заяви глави Верховного суду країни баронеси Бренди Хейл, яка закликала забезпечити «повну гендерну рівність» у всіх судових органах країни, передає видання Legal.Report.
Як повідомляє газета The Guardian, свою заяву леді Хейл зробила під час заходу в Верховному суді, присвяченому сторічному ювілею професії жінки-юриста (в 1919 році у Великобританії був прийнятий «Sex Disqualification Removal Act», і перші три десятка жінок стали практикуючими адвокатами). Глава ВС заявила, що «щонайменше половина» всього суддівського корпусу повинна бути представлена жінками. Леді Хейл мотивувала це тим, що жінки складають половину населення країни.
Згідно зі статистикою британського Мін’юсту за 2018 рік, в судах країни кожен третій (29%) служитель Феміди є жінкою. За останні п’ять років жінки на 5% збільшили своє представництво, але ця тенденція не стосується керівних позицій. Гендерний паритет зафіксований тільки у британських суддів у віковій категорії 50+. Незалежно від віку, жінки представлені нарівні з чоловіками в судах першої інстанції у кримінальних справах – магистратах (55%) і в квазісудових органах адміністративної юстиції – трибуналах (46%). Причому в трибуналах жінки тримають пальму першості у віковій категорії 60+.
Леді Хейл – перша жінка, яка очолила вищу судову інстанцію Великої Британії. Баронеса стала головою ВС в 2017 році і відразу оголосила, що буде проводити кадрову політику, спрямовану на усунення гендерного та етнокультурного дисбалансу.
У минулому році в ВС до 25% збільшилося представництво жінок в зв’язку c призначенням верховним суддею леді Арден. Леді Хейл назвала цю подію «важливим проривом».
Фото: Ulster University on flickr/Flickr