У Херсоні двох хлопців засудили за святкування дня народження Гітлера та підпал синагоги


Паліїв затримали ще у травні, але тільки днями суд виніс їм вирок.

Ще у квітні цього року в Херсоні два хлопці кинули в юдейську синагогу коктейль Молотова та втекли. Спроба підпалу виявилася невдалою — вогонь швидко згас, проте кримінальну справу відкрили.

У Херсоні два хлопця відзначали день народження Гітлера і підпалили синагогу. Їм дали 4 роки умовно 2

Затримали хлопців 9 травня — в день 75-ї річниці перемоги над нацизмом. Вони готували нові провокації, але справу до кінця не довели, оскільки попалися на очі співробітникам поліції, — повідомляє Інформатор.

Під час допиту з’ясувалося, що молоді люди підтримують нацистську ідеологію. А коктейль Молотова кинули бо, з їх слів, таким чином вирішили «відзначити» день народження Адольфа Гітлера.

Своїми діями вони потрапили під ч. 2 ст. 194 та ст. 178 Кримінального кодексу України — умисне пошкодження майна та розпивання алкоголю в громадському місці.

Прокурори Херсонської окружної прокуратури довели вину хлопців, які на ґрунті національної та релігійної ворожнечі скоїли підпал будівлі Херсонської юдейської релігійної громади «Хабад».

На основі цього суд визнав їх винними та призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік.

Це означає, що молодики  наразі на волі, але якщо протягом року вони скоять будь-яке правопорушення, то відправляться до в’язниці.

Джерело: informator.ua

Фото: Pexels