У Харкові на суддю склали заповіт, щоб у того виник конфлікт інтересів
Українські громадяни продовжують застосовувати «креативні» методи тиску на суд. На суддю склали заповіт, щоб «вибити» з процесу.
Чергова спроба «вибити» суддю з процесу шляхом штучного створення конфлікту інтересів відзначена в Господарському суді Харківської області.
Як повідомив в Раду правосуддя та Офіс генпрокурора суддя й одночасно голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий у нього ще з 2017 року перебуває справа про банкрутство фізичної особи-підприємця.
Чергові засідання в цій справі призначили на 25 травня 2021 року.
Але 20 травня в канцелярію суду від кредитора в зазначеній справі ТОВ «Сегура-Капітал» надійшла заява про відвід В. Усатого від розгляду справи.
Заява обґрунтовувалася тим, що у ТОВ «Сегура-Капітал» існують підстави вважати, ніби В. Вусатий не зможе об’єктивно розглянути дану справу, оскільки він знаходиться в «дружніх відносинах» із засновником ще одного ТОВ — «Сібоней Сервіс» (засновником даного ТОВ є все та ж «Сегура-Капітал»).
На підтвердження своїх слів, ТОВ «Сегура-Капітал» надало копію заповіту від 18 травня 2021 року складеного на Віталія Усатого і засвідченого приватним нотаріусом.
Текст заповіту говорить, що невідома судді особа 18 травня «залишила в спадок» В. Вусатому нежитлові приміщення цокольного поверху будівлі загальною площею 130 кв. м.
У своєму повідомленні в ВСП і генпрокурору В. Вусатий відзначив, що з особою, яка заповіла йому нежитлові приміщення, він не знайомий, а факт наявності у ТОВ «Сегура-Капітал» копії заповіту може свідчити про спільну діяльність ТОВ «Сегура-Капітал» та ТОВ «Сібоней Сервіс» по створенню штучних перешкод у розгляді справи.
«У діях невідомої мені особи зі складання заповіту в мою користь напередодні судового засідання вбачаю спробу дискредитувати суддю і судову систему в цілому, маніпулювання автоматизованим розподілом судової справи між суддями шляхом спроби замінити суддю та створити штучні перешкоди в здійсненні судочинства», — зазначив у своєму повідомленні В. Вусатий.
Суддя додав, що такі дії фактично є проявом тиску і втручання в діяльність судді та підпадають під ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) КК.
Також В. Вусатий звернув увагу на незаконне збирання і використання його персональних даних, включаючи реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Відзначимо, що випадки спроб «вибити» суддю з процесу шляхом складання на них різного роду заповітів, почали фіксуватися у 2021 році. Так, в березні цього року звинувачений в отриманні хабаря екс-прокурор склав заповіт на головуючого суддю, намагаючись тим самим домогтися його відведення.
Крім того, останнім часом в хід йдуть недостовірні повідомлення в правоохоронні органи про нібито вимагання суддями грошей, а також «підставні» ДТП з суддями, щоб домогтися їх відведення.
Джерело: sud.ua
Фото: Pexels