Топ-5 правових мобільних додатків для громадян


Форс-мажорні стресові ситуації вимагають рішучих дій. Проте зазвичай саме в такі миті ми забуваємо не те, що свої права чи правила допомоги, а й номери екстрених служб.

На щастя, розробники мобільних додатків подбали про те, щоб ваші права завжди були захищені, ви почувались в безпеці, а винуватці правопорушень були покарані. Для цього вам стануть в нагоді додатки, які містять норми законодавства або такі, що безпосередньо зв’язують вас з правоохоронцями.

1. Juscutum Legal Alarm

Цей додаток – своєрідна тривожна кнопка, за допомогою якої можна викликати юристів у випадку непередбачуваної термінової справи: при раптовому обшуку, неправомірному затриманні чи допиті. Адвокатське агентство «Юскутум», що і є ініціатором створення цього додатку, співпрацює з охоронною компанією, і юрист приїжджає до вас разом з кількома представниками охоронного агентства. Також додаток містить функцію, за допомогою якої можна відправити автоматичне повідомлення в соціальні мережі, натиснувши лише одну кнопку. Окрім цього додаток має можливість передати юристу координати місця вашого знаходження і в окремому розділі міститься коротка інструкція дій, які варто вчинити до появи юриста.

Цей додаток стане в нагоді як власникам бізнесу чи політичним діячам, так і працівникам ЗМІ, шоу-бізнесу, та всім, хто турбується про свою безпеку.

Завантажити

2. Моя поліція

Цей додаток насамперед дає змогу в один клік зв’язатись з правоохоронними органами. Його розробники зазначають, що він допоможе створити платформу для комунікації органів поліції і свідомих громадян. Окрім функції швидкого виклику поліції, є 5 інших опцій:

  • інструкція спілкування з поліцейськими;
  • можливість оцінювати роботу правоохоронців;
  • функція «Активний свідок», що дозволяє громадянам надсилати до поліції зафіксовані факти правопорушень;
  • мапа відділень поліції та «швидкої допомоги»;
  • актуальні новини поліції регіону та країни.

Розробники наголошують, що в подальшому перелік функцій може збільшитися відповідно до потреб користувачів.

Завантажити

3. Каратєль

Цей ресурс створений порівняно недавно і незважаючи на доволі іронічну назву, має доволі серйозну мету: забезпечити громадянам можливість заявити про порушення їхніх прав, а відповідним органам швидко відреагувати на цю ситуацію.

Для роботи з додатком людина, яка хоче поскаржитися, робить фото або відео інциденту, додає мінімальну інформацію, яка необхідна для розгляду цього звернення, і відправляє всю інформацію на мобільний додаток. Юристи сервісу опрацьовують усю інформацію і направляють звернення у відповідний орган влади.

Ваші особисті дані будуть доступні лише обмеженому колу осіб команди професійних юристів ГО «Фундація.101» та не будуть фігурувати у зверненнях до органів влади чи приватних структур.

Завантажити

4. Правовий простір

Отримати безоплатну первинну правову допомогу відтепер можна, встановивши цей додаток на свій смартфон. На жаль, він доступний поки що тільки для системи Android.

«Юрист у твоєму смартфоні» – саме такий слоган обрав для свого сервісу «Правовий Простір». Він є унікальною розробкою команди порталу і дозволяє отримувати консультації юриста в будь-який час і в будь-якому місці за наявності інтернету. Варто зазначити, що через додаток можна отримати лише первинну правову допомогу.

Розробники наголошують, що консультації через додаток можна отримати з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00. Якщо є потреба поставити питання в неробочі години, краще зробити це у розділі«Консультація юриста впродовж 24 годин» на порталі «Правовий Простір». Письмова відповідь юриста з’явиться максимум за добу.

Завантажити

5. Права людини за гратами

Цей корисний безкоштовний додаток розроблений Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

Онлайн-порадник складається з 23 розділів та розкриває правові основи роботи пенітенціарних установи та права людей, які там перебувають, зокрема:

  • «Правовий статус ув’язнених та засуджених»,
  • «Заходи безпеки в пенітенціарних закладах»,
  • «Контакти із зовнішнім світом»,
  • «Матеріальні та комунально-побутові умови тримання ув’язнених та засуджених»,
  • «Сприяння соціальній адаптації засуджених»,
  • «Громадський контроль».

Завантажити

Іванна Мельничук