Суд виправдав юриста-самоука, засудженого на довічний термін


У США засуджений до довічного терміну ув’язнений зайнявся в тюрмі самоосвітою і домігся виправдувального вироку, відмовившись від допомоги адвоката.

Як повідомляє газета The Washington Post, 36-річний житель Філадельфії Хассан Беннет був повністю виправданий присяжними за підсумками 11-денних слухань і звільнений в залі суду. Беннета заарештували в 2006 році за участь в перестрілці, в ході якої був убитий 19-річний тінейджер і важко поранений його 18-річний приятель. Правоохоронці вважали, що таким чином чоловік звів рахунки із загиблим через програш $ 20 в кості. Сам Беннет свою провину заперечував і стверджував, що його кримінальну справу сфабриковано.

У 2008 році присяжні з другої спроби (перші слухання скасували через підкуп засідателів) визнали Беннета винним у вбивстві, змові з метою здійснення вбивства, нападі при обтяжуючих обставинах і володінні знаряддям злочину. Чоловіка засудили до довічного позбавлення волі без права на УДЗ.

У 2017 році Беннет домігся перегляду справи, переконавши суд в неефективності свого захисника, і на третьому процесі відмовився від адвокатських послуг. У листопаді минулого року присяжним не вистачило всього одного голосу, щоб прийти до одноголосного виправдувального вердикту. Минулого тижня закінчився четвертий за рахунком процес. Журі з семи жінок і п’яти чоловіків радилося всього 81 хвилину, після чого Беннета визнали невинним за всіма пунктами звинувачення.

В інтерв’ю журналістам Беннет зізнався, що почав самостійно вивчати право кілька років тому. Ув’язнений використовував ресурси тюремної бібліотеки, а також вдавався до допомоги і порад співкамерника, «підкованого» в питаннях юриспруденції. За словами юриста-самоучки, він всерйоз подумує про отримання вищої освіти і кар’єрі адвоката.

Джерело: Legal.Report