Сім юридичних сервісів, що стрімко розвиваються в Україні


В Україні стрімко набирає обертів зовсім новий напрямок в юриспруденції – LegalTech. Це поєднання новітніх технологій з юриспруденцією для того, щоб давати людям можливість отримувати якісні юридичні послуги за менші кошти.

Основна місія таких інновацій –  зробити юриспруденцію доступною для кожного, що неодмінно йде до цього. Хтось почав займатися цим напрямком раніше, деякі стартапи наразі тільки розпочинають, проте так вийшло, що цей ринок просуває декілька певних компаній.

Журнал Loйер зібрав перелік  юридичних сервісів, що стрімко розвиваються в Україні. Зараз ми про кожного з них трохи розповімо.

Дом юриста

Оновлена версія з’явилася 1 рік тому, але вже збирає понад 130 000 активних користувачів в місяць. Domjurista.ua пропонує правникам велику кількість юридичних документів, які створені юристами для юристів, та доповнені їх досвідом, коментарями та рекомендаціями. Інноваційність сервісу полягає в його додаткових сервісах, таких як «Склади свій документ», що дозволяє людям за декілька хвилин створювати безліч заяв для подачі в необхідні державні органи, «Перевір свій договір», «Створити ТОВ» та інших. Зовсім скоро Дом юриста планує запустити першу в Україні професійну CRM-систему для юристів та сервіс з прогнозування рішень судових спорів «Дом юриста Analytics». Компанія була визнана на світовому рівні та отримувала інвестиції від фонду з Нідерландів.

Opendatabot

Це платформа по роботі з відкритими даними. Сервіс збирає інформацію з відкритих державних реєстрів та інших джерел і висилає повідомлення своїм користувачам в такі відомі месенджери як TelegramFacebook MessengerSkype або Viber. У вересні 2016 року OpenDataBot зайняв перше місце у конкурсі EGAP Challenge та отримав 250 тисяч гривень на боротьбу з корупцією, 3 листопада засновники сервісу запустили бота, який моніторить декларації українських чиновників, а нещодавно Opendatabot посів перше місце на Open Data Forum 2017. Більше всього сервісом користуються юристи, власники бізнесу та журналісти. Opendatabot також брав участь в Innovating Justice Challenge, організованим HiiL.

PatentBot

Це бот в Messenger, який з’явився на ринку досить нещодавно – в квітні. Він допомагає людям швидко та дешево реєструвати торговельні марки. Як зазначає команда розробників, реєстрація торговельної марки не займає більше 10 хвилин, а вартість є в 3 рази меншою за ринкову. Для реєстрації ТМ потрібно лише відповісти на декілька питань бота. PatentBot переміг в конкурсі Innovating Justice Challenge від HiiL Justice Accelerator, а також є фіналістом AEQUO Legal Tech Challenge.

AxDraft

Сервіс допомагає юристам, бухгалтерам, HR менеджерам, та іншим фахівцям, які працюють з документами в компаніях та юридичних фірмах, спростити підготовку якісних документів. З даним сервісом юристам потрібно всього лише обрати документ, створити проект, один раз додати інформацію та отримати автоматизований документ. Стартап пройшов у фінал в конкурсі Innovating Justice Challenge.

Bot&Partners Law Firm

Це ще один бот, який допомагає стартаперам дуже легко, за допомогою спілкування в Telegram або Facebook месенджері, отримати відповіді на найрозповсюдженіші юридичні питання. Наприклад, врегулювання відносин з засновниками. Розробники розповідають, що спочатку вони створили бота, який консультував з реєстрації бізнесу, захисту IP, прав споживачів та супроводжував ДТП. Після HiiL Innovating Justice команда Bot&Partners Law Firm зосередилась виключно на створенні функціоналу для стартапів та IT компаній.

Lawyer.ua

Це професійна онлайн платформа, яка об’єднує понад 2500 кваліфікованих юристів і адвокатів. Вона допомагає правникам встановлювати контакти зі своїми потенційними клієнтами та надавати їм своєчасну юридичну допомогу. Будь-яка людина може поставити своє запитання на платформі, а юристи дати на нього відповідь та отримати винагороду.

Bright Advise

Це платформа, схожа на ту, про яку ми розповідали вище. Проте однією з її найбільших відмінностей є те, що Bright Advise прагне бути доступним в різних країнах світу. Сервіс пройшов у фінал в конкурсі AEQUO Legal Tech Challenge та незабаром буде змагатися за головний приз – $20 000