Сім відмінних серіалів для любителів гарного детективу


У цьому жанрі серіалів знімають стільки, що переглянути їх усі не вийде, навіть якщо зробити це своєю професією.

В цьому переконаний Олексій Бондарєв, керівник відділу НВ Техно. 

Чесно кажучи, більшість з них досить нудні й посередні. Жанр детективу дуже сильно досліджений, більшість основних сюжетних ходів придумали й обкатали ще за часів книжкових класиків — Агати Крісті та ін. Тому найчастіше «стріляють» детективи, в яких вся сіль — не тільки в інтризі і розв’язці, а в персонажах, атмосфері, соціальному чи філософському підтексті,  переконаний Олексій.

Саме тому він склав добірку детективних серіалів, які, на його погляд, безумовно мають усі головні козирі.

Міст

Bron/Broen
Швеція—Данія
2011−2018 рр.

Один з найкращих серіалів у цьому жанрі. Похмурий і душевний, хоч би як парадоксально це звучить. Центральний персонаж — жінка з незвичайною долею і деякими, хм, психічними відхиленнями.

Вона — така собі Шелдон Купер, тільки в похмурому кримінальному світі. Вона завжди говорить те, що думає, без оглядки на такі «дрібниці», як соціальні умовності та почуття інших людей.

А ще тут похмурі вбивці і неповторний скандинавський колорит, крім того, паралельно і данський, і шведський.

Трохи шкода, що в третьому сезоні «Міст» злегка розгубив свої основні риси, зокрема інтригу і напруження. І напарник новий не настільки харизматичний, як Мартін з перших сезонів. Але 4-й сезон не просто кращий за попередній. Він навіть не особливо поступається першому. Тут і атмосфера майстерно створена, і основна інтрига приголомшлива.

Вбивство

Forbrydelsen
Данія
2007−2012 рр.

Абсолютно шикарний серіал, похмурий і міцний, як вміють знімати тільки скандинави.

Головна героїня — слідчий, яка вміє відчайдушно тягнути за кожну ниточку заплутаних справ, підозрюваними в яких часто стають політики-високопосадовці. Але незважаючи на політичний підтекст, за кожним злочином завжди стоять дуже особисті психологічні мотиви.

Кожен сезон присвячено одному злочину. Історія розкручується повільно, але вже до середини сезону напруження сягає неймовірних висот.

Перший і третій сезони прекрасні, другий трохи слабкіший. До речі, фінал третього сезону непередбачуваний і дуже різкий. Після нього четвертого сезону вже точно не буде.

Фортитьюд

Fortitude
Великобританія
2015−2017 рр.

Класичний детектив з домішкою наукової фантастики і містики. Дія розгортається в містечку на заполярному острові. Стається вбивство, з яким не до снаги розібратися місцевим поліцейським, тому їм на допомогу надсилають детектива з «великої землі».

Наскільки хороший був перший сезон — похмурий і непередбачуваний — настільки млявим і непереконливим виявився другий сезон, в якому глядачем відчайдушно намагаються маніпулювати за допомогою безглуздих сюжетних поворотів і невмотивованого насильства.

Але перший сезон залишається майже еталоном у цьому жанрі.

Справжній детектив

True Detective
США
2014−2016 рр.

Перший сезон цього серіалу став свого часу справжнім одкровенням. Абсолютно незвичайна манера викладу, стилістика, неймовірний Меттью МакКонахі у парі з як завжди добротним Вуді Харрельсоном. Захоплива історія з потужною розв’язкою. Ціла філософія в майже містичній обгортці.

Другий сезон багато фанатів дуже чекали, але він виявився помітно слабкішим, ніж перший. Зате третій сезон виявився ледь не на рівні першого. Справжня насолоду для любителя детективів.

Вбивство на пляжі

Broadchurch
Великобританія
2013−2016 рр.

Британці все так само багато знімають детективи в класичному розумінні цього слова, але з останніх побачених мною, мені сподобався тільки цей.

Тут все за добре знайомою схемою. Вбивство в маленькому містечку, тісне суспільство, де всі всіх знають, підкилимні інтриги, таємні мотиви. І люди, яким завжди є що приховувати.

Між головними героями — тут це чоловік і жінка — немає романтичного зв’язку, але є справжня екранна «хімія».

Перші два сезони прекрасні. Третій слабкіший, але теж непоганий.

Доктор Херроу

Harrow
Австралія
2018−2019 рр.

Несподівано якісний серіал, про який мало хто чув.

Головний герой — судмедексперт і, зрозуміло, просто геній своєї справи. За всіма законами жанру він — особистість неординарна. Харизматичний цинік, який втім не може пригнічувати напади людяності, тому встряє в розслідування, які його не завжди стосуються. Він розлучений, проблеми з дочкою-підлітком, живе на яхті і приховує якісь таємниці з минулого.

Є два сезони, обидва дуже добрі. У серіалі немає жодних одкровень. Це просто міцний цікавий детектив із достовірними персонажами і цікавим австралійським антуражем. Навіть крокодили іноді трапляються.

Визнання

A Confession
Великобританія
2019 р

Міцний британський серіал, що ґрунтується на реальних подіях 2011 року, коли на південному заході Англії пропали дві дівчини. Головний герой змушений сам порушити закон під час полювання за таємничим вбивцею.

Знято дотепно й атмосферно. У головній ролі — чудовий Мартін Фрімен, він же доктор Вотсон, він же Більбо Беггінс.

Джерело: HB Style