Нові детективи, які читаються на одному диханні


Найскладніші загадки та таємниці, що не дають спокою, колоритні герої та несподівані сюжетні повороти: хороший детектив ніколи не змусить вас нудьгувати.

Колись давно, ще в середині XIX століття, Едгар Аллан По поєднав у своїй творчості реалізм та готику, отримавши на виході кілька детективних оповідань та поклавши початок новому напрямку. Після цього детективи виходили з-під пера багатьох письменників, включаючи знаменитих Артура Конан Дойла та Агату Крісті.

І по цей час цей жанр залишається одним з найбільш поширених, а в будь-якому книжковому обов’язково є цілий стелаж, де можна знайти багато творів — від детективної класики й нуару до сучасних психологічних трилерів. Однак далеко не всі детективи нашого часу гідні уваги. Щоб книга дійсно зачепила, важливий не тільки жанр, а й атмосферність, якість сюжету та майстерність автора.

У нас є для вас добірка детективів, які ви прочитаєте буквально на одному диханні.

«Королівство», Ю Несбе

У норвезькому містечку, загубленому в горах, тече сонне мирне життя. І воно цілком влаштовує Роя, який тут народився та виріс. Однак раптово оголошується порушник спокою — його молодший брат Карл. Успішний, заповзятливий, зухвалий. Він приїхав зі своєю новою дружиною, що поводить себе досить дивно.

Норвезький рок-музикант та композитор Ю Несбе увірвався в літературний світ ще в далеких 90-х, створивши цілу серію романів про Гаррі Холе — талановитого поліцейського, що страждає від алкоголізму. Несбі став одним з найвідоміших письменників Європи, заслуживши визнання сотень книголюбів по всьому світу.

Тихий похмурий норвезький нуар «Королівство» — новий роман Ю Несбі. Складний ланцюжок сімейних драм, напружені рефлексії головного героя, колізія інтересів персонажів — і все це посеред гірських пейзажів під похмурим північним небом. Нервовий і стрімкий, як американські гірки, сюжет зачепить з перших сторінок і не відпустить до останнього слова.

«Сирени», Джозеф Нокс

Детектива-констебля Ейдана Вейтса заарештовують на місці злочину за крадіжку кокаїну. Тепер йому загрожує звільнення з поліції та, можливо, суд. Однак доля дарує герою другий шанс: тепер він повинен проникнути у велику наркоторгову мережу під назвою «Франшиза», щоб виявити в рядах поліції «крота» й без зайвого шуму повернути додому дочку міністра юстиції. 

Твір вже став бестселером у багатьох країнах. Сюжетний британський детектив припаде до душі цінителям неонуару.

«Примара ночі», Тесс Герритсен

Зробивши жахливу помилку, Ейва залишає Бостон в спробі втекти від болісних спогадів. Сподіваючись, що відокремлене життя допоможе їй прийти в себе, вона орендує старовинний капітанський будинок на узбережжі, щоб закінчити свою книгу. Але спокою немає і тут: ночами їй тривожать дивні звуки та незрозумілі видіння.

Лікар за освітою, Тесс Герритсен успішно переносить свій медичний досвід на сторінки гостросюжетних книг про маніяків та вбивць. Справжній успіх письменниці приніс роман «Хірург», написаний ще в 1996 році. З того часу по всьому світу було продано понад 30 мільйонів екземплярів книг Герритсен, а закордонні видання називають письменницю королевою медичного саспенсу.

У новому романі «Привид ночі» автор уникає теми маніяків, спираючись на містику. Ганебне минуле героїні, старий особняк з сумною історією, інтриги, пристрасть і алкоголь — гостросюжетна суміш на сторінках одного готичного роману.

«Ілюзія смерті», Франк Тилье

Франк Тилье — один з найпопулярніших французьких письменників, які працюють в жанрі детектива і психологічного трилера.

«Ілюзія смерті» — це збірник гостросюжетної малої прози Тилье. У книзі вас чекають гранично заплутані сюжети, посилені проблемами психіки героїв, складні наукові дилеми, катастрофи та загадки буття.

Якщо ви з тих, хто любить читати книги по кілька разів, то «Ілюзія смерті» вам підійде. Збірник захочеться перечитати, щоб краще розібратися у складній павутині оповідання.

«Сьома брехня», Елізабет Кей

Джейн та Марні з дитячих років нерозлучні та звикли ділити все на двох, навіть найбільші таємниці один одного. Але все змінюється, коли Марні зустрічає Чарльза.

Ще один британський детективний дебют, запав в душі читачів з 25-ти країн. Сюжет роману Кей побудований навколо кращих подруг дитинства, а розповідь ведеться від імені Джейн, буквально зацикленої на Марні.

Книга читається швидко і з цікавістю. Її по достойно оцінять ті, хто шукає глибокий психологічний сюжет та любить зануритися у внутрішній світ ментально хворого персонажа.

Джерело: azbooka.com, brodude

Фото: Pexels