Що читають студенти юрфаків: підбірки книг та посилань


Нещодавно ми робили підбірку телеграм-каналів, які читає Lойер.

А на цей раз вирішили запитати студентів, що (та кого) вони читають, як онлайн, так і офлайн.

Нижче інфо від студента, для студентів (вибачте за тавтологію і за використання дужок).

То що ж читають молоді правники?

Хайпові Instagram та Telegram

(Хто б сумнівався, що молодь на перше місце поставить Instagram):

⚜️ @aniavelychko_english – навчить вас англійської, її сторі не можна пропускати, там завжди багато нових слів, фраз, знімає відео з роз’ясненнями, проводить трансляції.

⚜️ @loier3280 – профіль нашого неформатного юридичного видання (хто ще не підписався – ви знаєте що робити?). Там ну дуууже багато жартів, іноді з матюками. І трішки корисної інфо.

⚜️ @the.lnu – для студентів ЛНУ ім. І. Франка (автор просто звідти?).

“Якби у Франка був смартфон, він би підписався”, – такий креативний лозунг профілю. Тут інформація про тематичні заходи, можете знайти друзів або річ, яку нещодавно забули в університеті, вам обов`язково поможуть, дадуть відповідь на всі питання.

⚜️ @tsicave_do_kavu – різні цікавенькі цитати. Як вони самі себе підписали – щоденна порція улюблених висловів.

⚜️ @ukrainer_net – вони круті ?. Полюють за дивовижними місцями і людьми України. І розповідають про це цікаві історії українською та англійською мовами.

☝️?https://t.me/funtriptoua – не забувайте й про відпочинок. Тут ви зможете знайти квитки на літак за вигідними цінами. Безліч пропозицій щодня.

☝️?https://t.me/ukraina_novosti – необхідно бути в курсі останніх подій, тому всі останні новини шукайте тут.

☝️?https://t.me/startsomethingnow – якщо вам потрібна мотивація, тоді заходьте на цей канал. Дієві поради, підбірки корисних додатків, статті та багато іншого – все тут.

☝️?https://t.me/textbook_ua – будьте обізнані, читайте цікаві факти.

Книги (навіть так?)

? Брайан Стівенсон «Судити по совісті»

Книжку варто прочитати правникам, адвокатам, суддям, держслужбовцям, які працюють над розв’язанням проблем судової системи, а також усім тим, кого цікавить юридична сфера і питання справедливості загалом.
Історії з адвокатської практики Браяна Стівенсона спонукають критично поглянути на чинну систему правосуддя, надихають боротися за справедливість і переосмислити поняття милосердя.

? Віктор Мазур «Шахрайство на кожному кроці. Навчись розпізнавати афериста»

Великий комбінатор Остап Бендер знав чотириста відносно чесних способів відбирання майна у співгромадян. Сучасні ж шахраї не тільки вдосконалюють старі, але й вигадують нові прийоми обдурювання. Вони освоїли Інтернет і стільниковий зв’язок, обманюють, не відходячи від комп’ютера, і з мобільником біля вуха, при цьому навіть можуть перебувати в інших країнах.

Автор також розповідає про існуючі способи обману при купівлі-продажу житла, оренді квартир; про будівництво пірамід: фінансових і віртуальних, про афери з пластиковими картами та нагадує правила, які дозволять уникнути шахрайства. Окремий розділ присвячено людям пенсійного віку, які є найменш захищеними в нашому суспільстві.

? Джон Грішем «Фірма» 

Погодившись працювати в юридичній фірмі «Бендіні, Ламберт і Лок» у Мемфісі, Мітч Макдір не сумнівався: він та його вродлива дружина Еббі на правильному шляху. Фірма орендувала для молодого юриста BMW, виплатила його кредит на навчання, організувала вигідну позику, найняла для подружжя дизайнера.

Та Мітчу слід було не забувати те, що вже засвоїв його брат Рей, який відбуває п’ятнадцятирічний термін у в’язниці в Теннессі: за все доведеться платити. До фірми уважно придивляється ФБР і теж робить Макдіру пропозицію про співпрацю. Тепер він опиняється поміж двох вогнів — і мусить зробити вибір, якщо хоче вижити.

? Ласло Бок «Робота рулить! Уроки Google. Правила гри у команді мрії»

Книжка стане в нагоді і працівникам, і різного калібру підприємцям, які хочуть розвиватися і вважають, що робота має приносити радість.

Чому так багато людей хоче працювати в Google? Навряд чи їх спокушають тільки безкоштовні обіди. Google став роботодавцем мрії тому, що цінує своїх працівників, вдосконалює умови праці і створює плідне середовище для розквіту ідей. Для ґуґлерів робота не існує окремо від життя. Великі й малі компанії, високотехнологічні і цілком традиційні, можуть з користю для себе переймати цей приклад. Ласло Бок, директор Google по роботі з персоналом, на своєму досвіді показує, як набрати команду найкращих гравців, як зробити роботу ефективнішою, а людей щасливішими ?

? Айн Рейд «Джерело»

Книга призначена для якнайширшого кола читачів, усіх, хто не боїться йти проти течії, ламати стереотипи та створювати щось нове.

Уявіть, що ви народилися у першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, газети, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у грецькому стилі. Вони не сприймають нічого, крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон… Відмовляються бачити прогрес.

Саме в такій ситуації опиняється головний герой роману – талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто виконує свою роботу. Таких як він – тих, хто має власну думку – суспільство кличе егоїстами, вважає «хворими» і неправильними. Перед ним зачиняють двері і всіляко намагаються виштовхнути подалі від епіцентру архітектурного життя. Що ж вчинить герой та чи справді бути егоїстом погано?

❣️ Витрачайте час з користю ❣️

Автор: Олександр Сняданко, студент ЛНУ ім. І. Франка