Президент представив ВРУ законопроєкти про множинне громадянство


Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду п’ять законопроєктів щодо множинного громадянства.

Такі документи президент анонсував під час свого виступу в парламенті 1 грудня.

Про це повідомляє Офіс президента.

Так, Зеленський вніс законопроєкт №6368 про зміни до закону «Про громадянство України». Такий проєкт розробили на виконання рішення РНБО від 26 лютого: тоді Центральній виборчій комісії та Службі безпеки доручили проаналізувати законодавство України щодо подвійного (множинного) громадянства.

У документі уточнюються повноваження держорганів, щоб беруть участь у розв’язанні питань громадянства, а також запроваджується декларація про відмову від громадянства (підданства) іншої держави.

Також внесли законопроєкт №6369 «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства».

У пояснювальній записці йдеться, що, відповідно до низки законодавчих актів, наявність громадянства України — одна з вимог щодо зайняття посад у держорганах. Однак немає обмеження на зайняття посад громадянами України, які також мають громадянство іншої країни.

Тож для громадян України, які мають ще й інше громадянство, пропонують ввести обмеження:

  • бути членами партій;
  • бути членами виборчих комісій із референдуму, офіційними спостерігачами
  • на отримання доступу до держтаємниці;
  • бути керівникам на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення;
  • бути на посадах, пов’язаних із виконанням функцій держави.

Громадяни, які хочуть обіймати посади, вказані вище, зобов’язані подавати декларацію про наявність/відсутність іншого громадянства.

Ще один законопроєкт (№6372) стосується зміни до Кодексу про адмінправопорушення та Кримінального кодексу.

Зеленський пропонує встановити адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання або неподання декларації про наявність громадянства/підданства іншої держави.

За несвоєчасне подання декларації пропонують штраф від 850 до 1700 грн, а за неподання — від 850 до 1360 грн із позбавленням права обіймати певні посади 1 рік.

За недостовірне декларування наявності іншого громадянства хочуть ввести кримінальну відповідальність. За це може загрожувати штраф від 68 000 до 85 000 грн або обмеження волі до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

Також Зеленський вніс законопроєкт №6371, який стосується суддів. Ним хочуть заборонити ставати суддями людям, які мають не лише українське громадянство.

Аналогічний законопроєкт №6370 стосується митників. Пропонується не дозволяти обіймати посади у митних органах тим, хто має інше громадянство/підданство.

Усі законопроєкти Зеленський позначив як невідкладні.

Джерело: president.gov.ua, hromadske.ua

Фото: Pexels