Перехід на зимовий або літній час можуть скасувати


Комітет ВРУ з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт «Про обчислення часу в Україні» (реєстр. №4201).

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Ініціатор законопроєкту — перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук. За його словами, перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини.

«Я направив листи до Національної академії наук України та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі, без виключення, висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на здоров’я людини», — заявив він.

Також Стефанчук нагадав, що у березні 2019 року Європейський парламент підтримав ідею припинити сезонне переведення годинників з 2021 року. Він також підкреслив, що фактично вся Україна перебуває у межах одного часового поясу, а економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.

«Реалії життя істотно змінилися й говорити про якусь економію не доводиться. У висновках Європарламенту, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначається, що переведення годинників немає жодного економічного обґрунтування. Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії», — наголосив він

Розглянувши цей законопроєкт, комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.

Джерело: iportal.rada.gov.ua, babel.ua

Фото: Pexels