Студентський Legal Hackers чаптер: Острозька академія


У середу, 24 квітня, у Острозькій академії заговорили про технології, право, нові юридичні професії, новий корпус академії і ще раз про технології.

Загалом нам вдалося запустити пілотний івент. Як було? Кажуть, що було цікаво, місцями незрозуміло, але інформативно та з гумором. Сміялися справді достатньо; задавали запитання, а legaltech вже не був формальною назвою, — діляться враженнями організатори.

На заході говорили про drafting, legal research і навіть e-discovering. Отже, найкраще студентові для себе розпочати із драфтингу. А в цілому, щоб робити щось масштабне і «dream big», варто вирішувати (автоматизовувати) і вдосконалювати свої «домашні процеси». Тобто, студенти можуть разом готуватися до занять, іспитів, створювати бази даних чого-завгодно, але щоб це заощаджувало час, при цьому використовувати різний софт, чат-ботів, програмки. Потім підуть ідеї, стартапчики й інкубатори!

Не можна не згадати харизматичного спікера – Андрія Удовиченка. Це саме той випадок, коли «слухати можна вічно». Дуже невимушено, із запитаннями та відповідями, розповідей від себе, а головне – що це все про право, про процеси, на скільки вони важливі, про due diligence і як open data допомагають оприділити, на скільки ви добросовісний конкурент.

А юридичні інженери, дизайнери – окреме захоплення. Правничі професії – це не тільки суддя, адвокат, прокурор, а юридичний дизайн – це далеко не про картинки! Ми розуміємо, що ринок змінюється, і «зробити красиво» — це завдання тих юристів, які прагнуть якнайкраще донести інформацію до клієнта.

Важливо доступно подавати інформацію людям не з права! Та й самі юристи зайвий раз радіють, коли можуть читати важливий документ доступною, звичайною мовою!  Тому вчіться писати не так, як нам раніше радили, і буде всім щастя.

Зіткнення права і технологій дало поштовх новим професіям, і назавжди забрало рутинні процеси. Для студентів це шлях до спрощення, візуалізації та економії часу.

Відносно коротка, але інформативна зустріч дуже припала до душі, дала своєрідний бекграунд, розуміння того, для чого потрібні лігал тек і ми вже ніяк не готові розпрощатися із Kyiv Legal Hackers.

Як все пройшло можна побачити на фото: