Один з округів Китаю заборонив держслужбовцям організовувати вечірки


Округ Фунін, що на південному заході Китаю, заборонив держслужбовцям та членам Комуністичної партії влаштовувати вечірки.

Це сталося на тлі заклику центральної влади ставати більш економними.

Про це пишуть BBC та The Guardian.

Також місцева влада встановила нові правила для весіль і похоронів. Зокрема, весільні кортежі не мають складатися з більш як 10 автівок, а на самому заході має бути не більше 200 гостей та 20 столиків. Список запрошених людей і вартість весілля необхідно повідомити владі до початку заходу.

Крім того, відтепер заборонено дарувати грошові подарунки на суму понад 200 юанів (857 гривень). Дарувати гроші на весіллях — традиційно для китайців. Проте ці кошти часто ставали хабарем для впливових посадовців. А ще там тривалість похоронів обмежили до трьох днів. Відтепер упродовж 10 днів після похорону необхідно подати звіт місцевій владі про його перебіг.

Нові обмеження не стосуються більшості населення округу — нововведення ввели лише для членів Комуністичної партії Китаю та держслужбовців.

Весілля і похорони вважають ключовими показниками соціального статусу в китайській культурі. Зазвичай на весілля у цій країні збираються сотні гостей, які приносять грошові подарунки. У невеликих селах весілля та похорони можуть тривати кілька днів. Крім того, там існує традиція приносити родинам померлих «гроші співчуття».

Зазначимо, що китайська влада вже неодноразово закликала своїх громадян до економії та обмеження розкішного способу життя. Зокрема, наприкінці квітня у цій країні ухвалили закон, який дозволяє штрафувати відвідувачів ресторанів, які замовляють надто великі порції їжі та не доїдають її.

Джерело: hromadske.ua

Фото: Pexels