ОАСК розгляне позов про скасування обов’язкової вакцинації проти COVID-19 для низки професій


Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження про оскарження наказу Міністерства охорони здоров’я стосовно переліку професій, для яких передбачене обов’язкове щеплення проти коронавірусу.

Про це повідомили у пресслужбі ОАСК.

Позов до МОЗ подав директор київської школи Дмитро Ламза. Він просить визнати протиправним наказ Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня, яким затвердили перелік професій, організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації.

Зокрема, відповідно до указу, обов’язково щепитися мають освітяни. Якщо вони не вакцинуються проти COVID-19 до 7 листопада, то їх можуть відсторонити від роботи на час карантину без збереження зарплати, казав глава МОЗ Віктор Ляшко.

В окремій заяві Ламза просить ОАСК зупинити дію наказу про обов’язкову вакцинацію.

Суд розгляне справу за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначили на 25 листопада.

Відзначимо, що директор уже не вперше оскаржує в суді рішення уряду. На початку жовтня Дмитро Ламза попросив ОАСК скасувати постанову Кабміну, яка забороняє дітям відвідувати заклади освіти, якщо менш як 80% працівників вакциновані проти коронавірусу.

Дмитро Ламза є директором спеціалізованої школи №210 Оболонського району Києва та називає себе експертом із питань освіти та виховання.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels