Леді в дюнах: справа, в якій не розкрили ні жертву, ні злочинця


Головне завдання слідчих та оперативників — за всяку ціну розкрити справу. Але що залишається робити, коли її не тільки не вдається розкрити, але і неможливо дізнатися жодної деталі, яка стала причиною злочину?

Одним з таких інцидентів стала «Леді в дюнах» — справа, яку не змогли розкрити понад 40 років. Про цю забуту на полицях детективних агентств історію згадали відносно недавно.

Режисер та сценарист «Американської історії жахів» якось виклав знімок-підказку для нової частини шоу: на ньому зображується пустельний пляж. Деякі глядачі серіалу припустили, що продовження шоу присвячене морським істотам або русалкам, інші ж згадали про «Леді в дюнах» — ця нерозкрита справа досі непокоїть та викликає мурашки у кожного, хто про неї чує.

Сьогодні ми розповімо більше про те, чому цей інцидент став одним з найбільш пам’ятних в історії злочинів.

Історія події

Липневим днем ​​1974 роки 13-річна Леслі Меткалф з передмістя Провінстаун вийшла на прогулянку зі своєю собакою по кличці Чак. Вона перебувала неподалік від котеджу її друзів, однак Чак вирвався, і Леслі довелося бігти за ним до узбережжя. Туди, де знаходилися піщані дюни.

Коли дівчинка наздогнала собаку, він почав поводитися дивно і виглядав наляканим. Як розповідала після Леслі, собака натрапила на спотворений труп. Вона настільки злякалася, що відразу ж втекла та зателефонувала в поліцію. Але видовище шокувало навіть правоохоронців, які звикли до рутинної роботи у тихому курортному містечку.

Знайдену жертву спотворили настільки, що відразу ж стало зрозуміло: вбивця намагався стерти будь-які сліди ідентифікації. У неї був проломлений череп, вирвані кілька зубів, множинні пошкодження. Але найдивнішим виявилося те, як злочинець залишив дівчину. За словами слідчих, вона не проявляла спроби захиститися — людина була їй знайома, а саме вбивство сталося далеко від того місця, де знайшли тіло. Мало того, вбивця ніжно поклав її на зелене покривало та підклав під голову блакитні джинси з синьою банданою.

Що відомо про Леді в дюнах

Таку назву дали слідчі після того, як зрозуміли, що спроби ідентифікувати жертву марні.

За знайденими шматочками пазлу здогадалися, що це молода жінка з рудувато-вогняним волоссям. За рештками зубів експерти прийшли до думки, що вона жила досить заможно: у роті знайшли 7 золотих коронок, які не були доступні пересічному жителю Америки 70-х. В цілому, це все, з чим працювали поліцейські. Звідси й з’явилася величезна безліч фотороботів, які, природно, не могли дати ключ до розгадки.

Як Леді в дюнах пов’язана з фільмом «Щелепи»

Влітку 1974 Стівен Спілберг знімав культовий фільм «Щелепи» всього лише за 6 кілометрів від того місця, де знайшли Леді. Необхідний продакшн для стрічки зайняв набагато більше часу, ніж планувалося, однак в підсумку «Щелепи» все одно стали класикою хоррорів.

У 70-х роках мільйони глядачів подивилися фільм в кінотеатрах або по телевізору, але далеко не всі помітили дещо дивне, що могло б допомогти в справі про Леді в дюнах. Десятиліття потому знамениті «Щелепи» знову показали в американських кінотеатрах. Син Стівена Кінга, Джо Хілл, вирішив навідатися в місце показу. Сам будучи письменником, за деякий час до сеансу Хілл вирішив черпати натхнення з реальних подій, що трапилися в країні.

Тому його вибір припав на книгу Дебори Халбер «Команда Скелетів: як детективи-аматори розслідують нерозкриті справи Америки». Під час перегляду «Щелеп» Джо Хілла осінило: на кадрах він побачив дівчину, яка може бути Леді в дюнах. Серед масовки виявилася дівчина в блакитних джинсах і з синьою банданою, її волосся було яскраво-рудим, прямо як у жертви, знайденої на пляжі в дюнах.

Свої спостереження Джо розповів товаришу, що працює в ФБР. Він, своєю чергою, вирішив дати розслідуванню новий поштовх: виявилося, що зйомки саме того епізоду фільму припадали на червень 1974 року. Однак пошуки співробітника ФБР так ні до чого і не привели.

Чим все закінчилося

Навіть ті докази, які вдалося зібрати поліцейським, не дали точної відповіді. Створили численні фотороботи і навіть 3D-моделі загиблої. Але кожна з них максимально відрізнялася від іншої, хоч ті й розроблені за однією схемою. У справі так і не знайшовся злочинець, але не це найдивніше — особу жертви так і не встановили.

З’явилося кілька передбачуваних версій: вбита —  колишня ув’язнена, якій вдалося втекти, або жертва гангстера. Але чому ж тоді ніхто так і не зміг назвати її ім’я? 

Серійний вбивця Хадден Кларк розповів, що це його рук справа. Але йому мало хто повірив. Можливо, це просто такий спосіб завоювати популярність, а можливо — свідчення стали плодом його хворої фантазії. Також одна дівчина зізналася, що її батько нібито задушив рудоволосу жінку і відвіз кудись труп. Але дівчина, як і її батько, — громадяни Канади: це не тільки ускладнило можливість досліджувати заяву, але і поставило під сумніви сам факт збігу цих подій.

Впізнати Леді в дюнах не змогли і в наш час. Її тіло покоїться на цвинтарі без імені, місця народження і років життя.

Джерело: brodude.com