У США з владою судитиметься чоловік, який помилково відсидів 37 років за згвалтування та вбивство


56-річний житель Флориди Роберт Дюбуа в серпні 2020 року вийшов із в’язниці, де відбув 37 років через помилкове засудження за зґвалтування і вбивство.

Тепер він вимагає компенсації у влади штату через хиби розслідування.

Про це повідомляє Tampa Bay Times.

56-річний Роберт Дюбуа (у центрі) дає інтерв'ю поруч із матір'ю (справа) і сестрою після того, як його випустили із в'язниці, де він відбув 37 років через помилкове засудження за зґвалтування та вбивство, штат Флорида, 27 серпня 2020 року
56-річний Роберт Дюбуа (у центрі) дає інтерв’ю поруч із матір’ю (справа) і сестрою після того, як його випустили із в’язниці, де він відбув 37 років через помилкове засудження за зґвалтування та вбивство, штат Флорида, 27 серпня 2020 року

У серпні 1983 року у місті Тампа зґвалтували та вбили 19-річну студентку Барбару Ґремс. Вона поверталася додому з ресторану, в якому працювала. Поліція арештувала лише одного підозрюваного у справі — на той час 18-річного Дюбуа.

Єдиним доказом вини чоловіка став укус на тілі Ґремс, який, як засвідчив експерт у справі Річард Сувірон, належав Дюбуа. Для цього Сувірон використав зліпок щелепи підозрюваного, зроблений за допомогою бджолиного воску.

Дюбуа зрештою визнали винним і засудили спершу до смертної кари, а потім — до пожиттєвого ув’язнення. Лише у серпні 2020 року невинуватість Дюбуа довели завдяки аналізу ДНК-зразка, який увесь цей час перебував у поліцейському архіві.

Тепер чоловік подав позов проти влади міста Тампа, чотирьох слідчих поліції у його справі та Сувірона. Зокрема в позові стверджується, що експерт нібито погоджувався за вказівкою поліції назвати винним будь-кого.

Також адвокати Дюбуа стверджують, що використання зліпку щелепи з бджолиного воску не допускається у справах про вбивство. До такого кроку вдалися нібито тому, що один з офіцерів поліції Тампи мав власну пасіку.

Дюбуа вимагає у відповідачів компенсації, але якої саме, в документах не зазначається. За інформацією Tampa Bay Times, прихильники чоловіка вимагали у законодавчого органу Флориди 1,85 мільйона доларів компенсації помилково засудженому.

Джерело: Hromadske

Фото: Pexels