Кумедна Британія:10 найнезрозуміліших лондонських законів


Не рухайте пелікана, не замовляйте таксі, якщо у вас чума, не водіть дружбу з коргі та інші дивні вето Лондона, що збереглися в наш час.

Озираючись на вікові традиції законотворчості одного з найбільших і найстаріших міст світу, ви можете знайти багато дивакуватих правових норм. До речі, деякі з них існують і до цього дня, а ось деякі залишилися лиш у вигляді чуток.

Закони настільки вигадливі, що ви, напевно, могли їх порушити навіть не підозрюючи про це.

Ми ж зібрали десятку найдивакуватіших табу для жителів Лондона.

1. Заборонено входити до Парламенту Сполученого Королівства в обладунках

Перший і, мабуть, найвідоміший серед незвичайних законів, що діє з 1313 року. До речі, ніхто ніколи не намагався його скасувати чи хоча б порушити. 

P.S. Не варто йти з таким товаришем на екскурсію до парламенту (картинка нижче для обраних).

2. Заборона вибивати килими та ковдри

Заборонено витрушувати килими, доріжки і матраци на території столичного поліцейського округу (Metropolitan Police District). Наші з вами земляки зажурилися б.

Таке табу діє з 1839 року після видання Закону про столичну поліцію (ст. 60). При цьому ви абсолютно легально можете витрухнути килимок до 8 години ранку. Хто рано встає, то і килимки б’є.

3. Заборонено замовляти таксі, якщо у тебе чума

Навіть і не думайте про те, щоб викликати лондонське таксі, якщо хворі на чуму. Це суворо заборонено статтями 33 і 34 Закону про охорону здоров’я (Контроль захворювань) від 1984 року.

Норма поширюється і на «потенційних» пасажирів, які хворі на проказу, сказ, кашлюк, а також з симптомами харчового отруєння. Цим законом громадський транспорт охороняють від епідемій і ризику її поширення по вулицях міста.

Однак проїхатися в таксі все ж можна за умови, що таксист згоден доставити вас (мабуть, до лікарні), після чого негайно продезінфікує кабіну автомобіля.

4. Заборонено ігнорувати чергу в метро

А ось це, мабуть, найбільш британський закон. Британці категорично поважають черги, і не важливо куди вони чи по що. Про цю традиції навіть розповів у рекламному ролику одного з лондонських аеропортів знаменитий англійський актор, письменник і драматург Стівен Фрай. Там він говорить, що «черги переконують нас, що те, що ми хочемо зробити, користується великою популярністю».

Тепер повернемося до заборони. Статутом Департаменту транспорту Лондона заборонено рухатися поза чергою до кас метро (безумовно, якщо вона там є).

5. Заборонено кататися на снігу

У жвавому Лондоні ви не маєте права ковзати по льоду або снігу “на жодній з вулиць задля загальної безпеки пішоходів та пасажирів транспорту”. Закон був прийнятий як частина розділу 54 Закону про столичну поліцію від 1839 року. Наскільки нам відомо, ця заборона стосується виключно Лондону, так що ще є можливість розважатися в інших частинах Великобританії.

Окремо відзначимо, що 1839 рік, здається, був найгіршим роком для веселощів, адже у ньому також заборонили носіння дошки (або будь-яких будівельних матеріалів) вздовж тротуару.

 6. Заборонено чіпати пеліканів

Правила Королівських парків і інших відкритих місцевостей від 1997 року категорично забороняють доторкатися до пеліканів. Виняток — у вас є попередньо отриманий дозвіл. Ми ж можемо тільки припускати, хто повинен видавати цей особливий дозвіл:

7. Заборонено надягати традиційний костюм «Челсійского пенсіонера»

А це взагалі міф. Одягати костюм солдат у відставці — червоний камзол і чорний капелюх — можна. А то, що нібито з 1692 року існує офіційна заборона на носіння форми відставного британського військовослужбовця, є лише чутками.

Хочете виглядати, як пенсіонер «Челсі», — надягайте костюм і вперед.

8. Заборонено товаришувати з королівськими коргі

Коргі — взагалі одна з наймедійніших порода собак останнім часом. Їх перевозять у літаках і дарують священнослужителям. Але головне в коргі — це те, що вони є улюбленою породою собак королеви Великобританії Єлизавети II. Власне, табу стосується саме її королівських улюбленців. Закон забороняє підпускати своїх собак (нехай навіть і таких же коргі) до песиків королеви. 

Найімовірніше, цим законом охороняється чистота крові потомства собак Її Величності.

9. Заборонено запускати паперових зміїв

Ми знову повертаємося до горезвісного Закону про столичну поліцію від 1839 роки. Стаття 54 забороняє запускати паперових зміїв у громадському місці. Чому? Та тому, що ваш змій швидше за все докучатиме перехожим. Порушення заборони тягне за собою штраф у 200 фунтів.

10. Заборонено вбивати лебедів

Пеліканів не можна чіпати, а от лебедів — вбивати! Пам’ятайте про це, коли навідується до Лондона.

В Англії є офіційний господар (вірніше, господиня) всіх лебедів-шипунів — Єлизавета II. Вона (нарівні з шанованими компаніями Vintners і Dyers) володіє виключними правами на них. Навіть правом харчуватися ними, але тільки у винятковому випадку: коли вона і її гості обідають в Сент-Джонс Коледжі (Кембридж).

Охороняє лебедів-шипунів Закон про дику природу і сільську місцевість від 1981. Людина, що вбила лебедя, зобов’язана сплатити штраф у розмірі 5 000 фунтів.

Не зовсім зрозуміло, чи платить королева цю суму за вбивство лебедя на вечерю. У будь-якому випадку, такі витрати вона може собі дозволити.

Автор: Назарій Стах

Джерело:londonist.com

Фото: Pexels, msn.com, dailymail.co.uk